• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-2485-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

سخنگوی وزارت امور خارجه:

شکوفایی رویداد «تبریز 2018» نیازمند یک توان ملی است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: شکوفایی رویداد «تبریز 2018» نیازمند یک توان ملی است تا بتوانیم از این طریق، تبریز را در سطح منطقه و جهان، بیشتر معرفی کنیم. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بهرام قاسمی در جلسه ای با شهردار تبریز، اظهار کرد: تبریز در جای‌جای تاریخ کشورمان حضور برجسته دارد و از مناطق پیشتاز در مسائل فرهنگی،  اجتماعی و سیاسی کشور است. 
  
سخنگوی وزارت امور خارجه، با بیان این‌که  هدف  از سفر به این شهر، ارزیابی میدانی و بررسی نقش وزارت امور خارجه  در کمیته اجرایی «تبریز 2018» است، ادامه داد:  ظرفیت‌های وزارت امور خارجه و سفارتخانه‌های کشورمان می‌تواند در خدمت پروژه گردشگری «تبریز 2018» باشد؛ باید این ظرفیت‌ها را عملیاتی کرده و ایده‌های لازم را از طریق سفرای خود پیگیری کنیم. 
  
وی اضافه کرد: قاسمی با اشاره به زمینه‌های حمایت وزارت خارجه از رویکردهای تبریز 2018، گفت: وزارت امور خارجه در برنامه‌ها، نمایشگاه و رویدادهای معتبر جهانی حضور فعال دارد و آماده‌ایم که با همکاری گروه‌های گردشگری و سفارتخانه‌ها، ظرفیت‌های گردشگری تبریز و قابلیت‌های فرهنگی و هنری تبریز را در این فرصت‌ها عرضه کنیم. 
  
«ایرج شهین باهر» - شهردار تبریز در این جلسه با بیان این‌که دیپلماسی «تبریز 2018» در خدمت توسعه گردشگری کشور است، بر لزوم پشتیبانی وزارت امور خارجه، از برنامه‌ها و زمینه‌های ارتباطی و تبلیغاتی این رویداد بین‌المللی تاکید کرد. 
  
وی افزود: تبریز با حمایت‌ها و پیگیری‌های وزیر محترم امور خارجه و تصویب وزاری گردشگری سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC) در اجلاس نیجر سال 2015 میلادی، به عنوان «پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 میلادی» انتخاب شده‌است؛ این انتخاب، نقطه عطفی در گردشگری کشور است و چشم‌انداز آن، نیاز مبرم به حمایت وزارت امور خارجه دارد. 
  
شهین باهر اضافه کرد: «تبریز 2018» فضای امیدوارکننده‌ای در شهر ایجاد کرده و مسئولان و نمایندگان تبریز و آذربایجان‌شرقی، تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا به دور از عادت‌های اداری و اقدامات تشریفاتی، این امید را محقق کنند. 
  
شهردار تبریز با بیان این‌که امروز محدودیت‌های مختلف اقتصادی گریبان‌گیر شهرداری‌های کشور شده‌است، افزود: علی‌رغم این مشکلات، شهرداری تبریز به عنوان بازوی اجرایی و محتوایی در حوزه‌های مختلف زیرساختی، اجتماعی و فرهنگی، به ویژه دیپلماسی شهری، برنامه‌های مختلفی را از نخستین روزهای انتخاب «تبریز 2018»، پیش برده‌است. 
  
شهین‌‌باهر با بیان این‌که تبریز در گذشته، میزبان هفت کنسولگری بود، اظهار کرد: امروز تنها دو کنسولگری در تبریز فعال است؛ این تعداد، درخور پیشینه ارتباطات خارجی تبریز نیست و از وزارت امور خارجه انتظار داریم در فرصت «تبریز 2018»، زمینه فعالیت مجدد کنسولگری‌های مختلف را در شهر تبریز فراهم کند. 
  
وی با اشاره به این‌که  هم‌اکنون پروازهای تبریز به مقصدهای مختلف از جمله هامبورگ، استانبول و دبی، دایر است، افزود: با توجه به فراهم‌شدن امکان صدور ویزای دیجیتال در فرودگاه بین‌المللی تبریز، امیدواریم در مورد افزایش خطوط خارجی فرودگاه تبریز نیز شاهد همکاری وزارت امور خارجه باشیم. 
  
شهردار تبریز همچنین متذکر شد: ظرفیت‌های گردشگری تبریز و قابلیت های فرهنگی و هنری تبریز، می‌تواند نقش عمده در غنای برنامه‌های فرهنگی وزارت امور خارجه داشته باشد. 
  
شهردار تبریز پس از این دیدار، قاب منقش به عمارت تاریخی شهرداری تبریز را به دکتر قاسمی اهدا کرد. 
  
سخنگوی وزارت امور خارجه، در پایان، از موزه شهر بازدید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: