• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1186-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

متخصص زنان و پریناتالوژی:

مادران خود خواسته شیردهی طبیعی به نوزادان را قطع نکنند


متخصص زنان و پریناتالوژی با بیان این‌که شیر مادر به عنوان تغذیه کامل برای رشد و تکامل نوزادان، کافی محسوب می شود، گفت: مادران جهت تغذیه نوزادان، نباید به صورت خود خواسته شیردهی طبیعی را قطع و از شیر خشک استفاده کنند. 
   
ساناز موسوی در حاشیه کارگاه آموزشی شیرمادر برای پرسنل بیمارستان طالقانی، در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه آذبایجان شرقی، با بیان این‌که شیر مادر برای نوزاد و مادر دارای فواید بسیار زیادی است، اظهار کرد: شیر مادر بعد از زایمان موجب ایجاد ارتباط تنگاتنگ عاطفی و پایدار بین مادر و نوزاد می شود و به عنوان بهترین تغذیه تمامی نیازهای نوزاد را در بدو تولد تامین می کند. 
  
متخصص زنان و پریناتالوژی با تاکید بر این‌که شیر مادر احتمال ابتلا به انواع بیماری‌های نوزاد را کاهش می‌دهد، افزود: شیر طبیعی مادر جهت جلوگیری از عفونت های متعدد به عنوان واکسن، پاتن ها را از مادر به بدن نوزاد انتقال داده و از بیماری ها، آلرژی و چاقی کودکان در سنین بالا جلوگیری می کند. 
  
وی با اشاره به اینکه شیر خشک برای نوزادان، بیماری زا است، عنوان کرد: متاسفانه برخی از مادران شیر خشک را جایگزین شیر مادر می کنند، در صورتی که شیر مادر به عنوان تغذیه کامل برای رشد و تکامل نوزادان کافی است.
  
وی با اشاره به این‌که تبلیغات بسیاری توسط شرکت های شیر خشک در جامعه انجام می گیرد که شیردهی با شیر خشک را ترویج می کنند، افزود: مادران تنها می توانند در صورت بروز مشکلات متعدد با تشخیص پزشک از شیر خشک استفاده کنند. 
  
موسوی با اشاره به عمده مشکلات مادران در شیردهی به نوزادان، افزود: مادران شاغل از جمله کسانی هستند که در شیردهی به نوزدان با مشکل مواجه می شوند که این مادران باید بدانند که تا آخر دو سال شیردهی باید تدوام داشته باشد.
  
وی ادامه داد: استفاده از دستگاه های شیر دوش را برای مادران شاغل توصیه نمی کنم چرا که مادران به راحتی می توانند به وسیله ی دست شیر خود را دوشیده و تغذیه نوزادان را تامین شود. 
  
متخصص زنان و پریناتالوژی با تاکید بر این‌که 99 درصد مادران می توانند به نوزادان خود شیر دهند، گفت: حدود چند درصد از مادران به دلیل جراحی ها‌ی سینه و بیماری های خاص قادر به شیر دهی نوزادان خود نیستند. 
  
وی با بیان این‌که شیردهی در شش ماه اول تولد نوزادان، به صورت انحصاری است، افزود: مادران در کنار شیردهی باید غذای کمکی را نیز از شش ماهگی آغاز کنند تا تغذیه کودکان به صورت کامل انجام گیرد.    
  
وی بیان کرد: هدف اصلی این کارگاه، آموزش پرسنل جهت آگاه سازی مادران از مشکلات شایع شیردهی و رفع آنها است و باید به مادران آموزش کافی ارائه شود تا به دلیل مشکلات ساده، فرآیند شیر دهی را قطع نکنند. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: