• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9414-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:

هواداران تراکتور ادب خود را به بی ادبان بیاموزند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که در صحنه های ورزشی رفتارهای توهین آمیز و تند تماشاگران باید از نظر فرهنگی مورد توجه قرار گیرد، گفت: انتظار داریم تماشاگران تیم تراکتور سازی با فرهنگ و ادب خود، در مقابل بی ادبی که در تهران رخ داد، عمل کنند و به آنها ادب  بیاموزند.

   به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، رحیم شهرتی فر در جلسه ستاد سامان دهی امورجوانان استان و تجلیل از دست اندرکاران اوقات فراغت، با اشاره به توهین و شعارهای انحرافی در مسابقه ی تیم فوتبال تراکتور و پرسپولیس که مایه تاسف بود، اظهار کرد: در مسابقات ورزشی نباید از هیجان و شادی مردم سوء استفاده شده و شعارهای انحرافی داده و به تیم مقابل توهین کرد.
   

وی ضمن قدردانی از زحمات نهادهای مختلف در ارتباط با ساماندهی اوقات فراغت جوانان، با بیان این‌که زندگی فردی آحاد جامعه همواره در فعالیت های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پرورش روح و انجام تکالیف شرعی سپری می‌شود، اظهار کرد: موضوع مهندسی اجتماعی و فرهنگی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و تمامی نهادهای مسئول جهت اعتلای فرهنگ اوقات فراغت، به شناخت نیازها و خواسته های مردم پرداخته و جوابگوی آنها باشند.  


  معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی ضمن قدردانی از نقش تاثیرگذار تشکل های مردمی در تامین اوقات فراغت آحاد مردم در جامعه، افزود: تشکل های مردمی بدون هیچ توقع از بودجه عمومی، خیرخواهانه در راستای رفع نیازهای جامعه در زمینه اوقات فراغت تلاش می کنند، به عنوان مثال هیئت های مذهبی، مساجد استان می توانند برنامه های اوقات فراغت را در جامعه غنی سازی کرده و نهادها در کنارانجام فعالیت های اقتصادی، پزشکی، فرهنگی و اجتماعی اوقات فراغت را در مناطق محروم استان تحقق کنند.    


وی با اشاره به این‌که برخی از دستگاه های اجرایی استان رتبه ی برتر وامتیاز بالا را در زمینه ی اوقات فراغت جوانان به خود اختصاص داده اند، افزود: در زمینه تامین اوقات فراغت برای آحاد مردم، دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری تبریز، اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با کسب 900 امتیاز در رده اول، کانون پرورش و فکری کودکان با امتیاز 850 در رده دوم، هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره) با امتیاز 800 در رده سوم، اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی و آموزش فنی استان با 750 امتیاز، صدا و سیما و مرکز بهداشت استان، رتبه های برتر را کسب کرده اند.  


 شهرتی فرادامه داد: در بین دانشگاه های استان، دانشگاه پیام نور استان و علوم پزشکی تبریز رتبه های برتر را در زمینه تامین اوقات فراغت مردم کسب کرده اند که ضرورت دارد دانشگاه های دیگر نیز در این ارتباط اهتمام جدی ورزند و در نیروهای مسلح استان، سپاه عاشورا با امتیاز 800 و پدافند شمال غرب با 700 امتیاز جزو رتبه های برتر شده اند.    


وی با اشاره به این‌که شهرستان تبریز، بناب، مرند و سردرود در زمینه ساماندهی اوقات فراغت جوانان فعال بوده و رتبه ی برتر را در بین شهرستان ها کسب کرده اند، عنوان کرد: 21 دستگاه اجرایی در این زمینه کارشناسان را همکاری داشته اند و باید پایگاه ها در برخی از دستگاه های اجرایی نیز فعال تر شوند.   


معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در خصوص پورتال ثبت فعالیت های اوقات فراغت دستگاه های اجرایی، گفت: اگر بخواهیم آمار قابل اعتماد در اختیار مردم قرار دهیم باید اطلاعات خدمات اوقات فراغت دستگاه ها را به طور کامل در پورتال ثبت شود و دستگاه های اجرایی، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در خدمت به هم نوعان جهت تقویت هویت اسلامی، منافع ملی، آموزش مصالح نظام اسلامی در جامعه اهتمام جدی ورزند.  


 گفتنی است؛ در پایان این جلسه از فعالان و مدیران دستگاه های اجرایی برتر و کارشناسان در زمینه ی اوقات فراغت جوانان تجلیل شد.   
                       
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: