• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9214-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور بانوان و خانواده‎ استانداری آذربایجان شرقی خبر داد

فعالیت 726 زن صنعت‎گر و کارآفرین در استان

مدیرکل امور بانوان و خانواده‎ی استانداری آذربایجان شرقی از فعالیت 726 زن صنعت‎گر و کارآفرین در استان خبر داد.  
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، پروین اشراقی در نشست خبری با بیان این مطلب اظهار کرد: 24 واحد صنعتی در سطح استان توسط زنان مدیریت می‎شود که مشکلات مالی همچون چک‎های برگشتی و تسهیلات معوقه زنان شاغل را نیز درگیر کرده است. 
  
وی با اشاره به رسالت سیاست‎گذاری اداره کل امور بانوان و خانواده‎ی استانداری در حوزه‎ی مبارزه با آسیب‎های اجتماعی گفت: تدوین سند توسعه‎ی زنان، اجرای طرح تاب آوری خانواده‌ها و تدوین اطلس زنان استان از جمله اقدامات این اداره کل به منظور کاهش و مبارزه با آسیب‎های اجتماعی به شمار می‎آید. 
  
وی با تاکید بر نقش آموزش و پرورش در نهادینه کردن مبانی فرهنگی گفت: بیش از 750 هزار دانش آموز در استان در  حال تحصیل در مدارس هستند؛ از این رو این مجموعه می‎تواند با تکیه بر ظرفیت‎های خود در مبارزه با آسیب‎های اجتماعی نقش موثری را ایفا کند. 
  
اشراقی تاکید کرد: با وجود این که آمار زنان معتاد در استان ما بسیار پایین‎تر از آمار کشوری است، اما بیشتر قربانیان اعتیاد را زنان جوان تشکیل می‎دهند؛ از این رو ورود آموزش و پرورش و دانشگاه‎ها به منظور مبارزه با این آسیب اجتماعی بیش از پیش ضرورت می‎یابد. 
  
وی در بخش دیگری از سخنانش با ارائه‎ی گزارش عملکرد 100 روزه اداره کل امور بانوان و خانواده‎ی استانداری آذربایجان شرقی گفت: پیگیری برگزاری دوره‎های تاب آوری در سطح استان، برنامه‎ریزی برای مبارزه با آسیب‎های اجتماعی، پیگیری مفاد سند توسعه‎ی زنان و خانواده‎ی استان، نهایی کردن اطلس زنان استان، برگزاری نشست‎های مختلف با حضور استاندار و زنان فرهیخته‎ی استان و پیگیری اجرای برنامه‎های 10 گانه‎ی اقتصاد مقاومتی زنان استان از جمله اقدامات این اداره کل است. 
  
اشراقی ادامه داد: دفتر امور بانوان و خانواده‎ی استانداری در راستای سیاست‎گذاری و برنامه‎ریزی برای سایر دستگاه‎های اجرایی ذی‎ربط فعالیت کرده و امور مربوطه به زنان و خانواده را رصد می‎کند. همچنین این اداره کل مصوبات امور زنان و خانواده در سیاست‎های بالا دستی همچون سیاست‎های سند ششم توسعه‎ و سند چشم انداز 20 ساله را نیز پیگیری می‎کند. 
  
وی با اشاره به عملیاتی شدن اطلس زنان در سطح شهرستان تبریز گفت: این اطلس یک بانک اطلاعاتی جامع از ظرفیت‎های استانی در حوزه‎ی زنان است که تمامی اطلاعات و آمارهای موجود در آن پویا بوده و همه ساله به روز و تکمیل می‎شود. 
  
وی در ادامه عنوان کرد: در سال گذشته حدود 195 کارگاه در خصوص طرح تاب‌آوری زنان در سطح استان اجرا شد که حدود هفت هزار و 578 نفر در این کارگاه‌ها شرکت داشتند و در فاز دوم اجرای طرح تاب‎آوری نیز هفت هزار و 500 نفر بالغ بر 30 هزار ساعت از کارگاه‎های آموزشی بهره‎مند شدند. همچنین تفاهم‎نامه‎ی  فاز سوم طرح تاب آوری نیز تایید شده است. 
  
اشراقی بیان کرد: برگزاری دوره‎های آموزشی کارآفرینی با همکاری اداره‎ی کار و فنی و حرفه‎ای، راه‎اندازی شبکه‎ی نانو استان و استفاده از قابلیت‎های دختران فارغ‌التحصیل در رشته‎های شیمی و نانو در مقاطع تحصیلی بالا، رفع موانع تولید و ارائه‎ی تسهیلات به بانوان کارآفرین، توانمندسازی مدیران زن استان و برگزاری کارگروه‎های تخصصی زنان و امور خانواده از دیگر فعالیت‎های این اداره کل به شمار می‎آیند. 
  
وی در ادامه از احداث پارک بانوان در سال آتی خبر داد و گفت: طبق توافقات و مساعدت‎های شهردار تبریز، احداث پارک اختصاصی بانوان در سال آتی در دستور کار قرار می‎گیرد. 

مدیرکل امور بانوان و خانواده‎ی استانداری آذربایجان شرقی در پایان از با تاکید بر نقش این اداره کل در رویداد بین‎المللی «تبریز 2018» خاطرنشان کرد: با همکاری اداره کل امور بانوان و خانواده‎ی استانداری آذربایجان شرقی، جشنواره‎ی مد و لباس‎های محلی همزمان با این رویداد فرهنگی بزرگ در سطح بین‎المللی برگزار خواهد شد.  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: