• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-1285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه تبریز تاکید کرد:

بی احترامی به ارزش‌های انقلاب و باورهای دینی در فتنه ۸۸

امام جمعه تبریز تاکید کرد: فتنه‌ی سال 88 در قالب برنامه‌ای از پیش تعیین شده اجرا شد که به ارزش‌های انقلاب و باورهای دینی بی احترامی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت السلام سید محمد علی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه امروز با اشاره به این‌که طراحان اصلی فتنه‌ی 88، بیگانگان بودند، گفت: در داخل کشور نیز عواملی بدون بصیرت، به این فتنه کمک کردند.

وی ادامه داد: از پیامدهای این فتنه می‌توان به زیر سوال بردن نهادهای قانونی، ساختار شکنی، القای ناامیدی و تردید و نیز افزایش تحریم‌ها علیه ایران اشاره کرد.

وی با بیان این‌که به دنبال فتنه 88، مطالبات دشمن زیاد شد، افزود: در جریان این فتنه امید دشمن برای براندازی نظام زیاد شد که در اثر اتحاد مردم در حماسه 9 دی و راهپیمایی گسترده، پیوند ناگسستنی مردم با انقلاب، نظام و رهبری  و نیز نقش بی‌بدیل ولایت و رهبری انقلاب در خنثی سازی برنامه‌های استکبار جهانی برای همگان روشن شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر این که حماسه 9 دی 88 روز مهمی در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی ایران است، گفت: در این روز ملت هوشیار و بصیر ایران، یکبار دیگر با آرمان های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی تجدید عهد کردند و نشان دادند که همواره آماده‌ی حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی یاد آور شد: البته در تبریز با همراهی آیت الله محسن مجتهد شبستری، امام جمعه سابق تبریز، یک روز قبل از شهرهای دیگر راهپیمایی کردند که این کار مقدمه‌ای برای حماسه 9 دی و راهپیمایی در سراسر کشور شد و آفرین بر مردم آذربایجان که وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام دادند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به پیام امام خمینی (ره) به گورباچف در سال 67، بیان کرد: در این پیام تاکید شده بود که غرب مادی گرا چاره ای جز تسلیم در برابر اسلام ندارد و گورباچف در واکنش به آن گفته بود که فردی که این پیام را فرستاده است، معلوم می شود که متفکر و دلسوز در مقابل سرنوشت دنیا است و نسبت به آن نگران است.

بر اساس این گزارش، بعد از اقامه نماز جمعه در مصلای امام خمینی (ره) در تبریز، نماینده ولی فقیه در استان، جمعی از مسئولان و  مردم آذربایجان از مقابل مصلی تا میدان ساعت به مناسبت حماسه 8 و 9 دی 88، با سر دادن شعارهایی هم چون " مرگ بر فتنه گر"، " مرگ بر آمریکا"  و"حماسه 9 دی مشت محکم به دهن فتنه گران بود" به راهپیمایی پرداختند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: