• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1684-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان‌شرقی:

فرسودگی ماشین آلات سد راه توسعه واحدهای تولیدی است

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که عقب ماندگی از تکنولوژی و فرسودگی ماشین آلات سد راه توسعه واحدهای تولیدی است، گفت: اگر از تحول پرشتاب تکنولوژی در دنیا غفلت کنیم، موفق نخواهیم شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌ شرقی مجید خدابخش در پنجمین همایش معرفی برترین شرکت‌های غرب و شمالغرب کشور (ایران تک) اظهار کرد: باتوجه به این‌که آذربایجان‌ شرقی قطب صنعتی کشورمحسوب می‌شود؛ برگزاری چنین همایش‌هایی می‌تواند فرصت مناسبی برای ارزیابی شرکت‌های برتر براساس شاخص‌های استاندارد باشد.

وی گفت: تنها با تزریق سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی مشکلاتشان مرتفع نخواهد شد؛ بلکه باید واحدهای تولیدی خود را با تکنولوژی روز دنیا تطابق دهند تا بتوانند با سایر کشورها توان رقابت داشته باشند.

وی افزود: براساس آمار، ۷۶ درصد منشا آلودگی هوا خودروها است؛ خوشبختانه در حال حاضر پالایشگاه تبریز توانسته بنزین یورو 4 را تولید کند و در صدد این است که با سرمایه گذاری  بیش از یک میلیارد به یورو 5 برسد و این امر در کاهش آلودگی هوا موثر است.

خدابخش خاطرنشان کرد: متاسفانه ایدم ( شرکت تولید کننده موتور های دیزل در تبریز) موتور دیزلی با استاندارد یورو 4 تولید نمی‌کند و حتی اگر بخواهیم میلیارد ها دلار تسهیلات سرمایه در گردش تزریق کنیم، در کاهش آلایندگی هوا موثر نخواهد بود؛ چراکه این واحد از لحاظ تکنولوژی دچار مشکل است.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم یورو 5 را به سرانجام برسانیم، دنیا خود را به استاندارد یورو 6 رسانده و بعد آن به سمت نانو تکنولوژی و رباتیک حرکت می‌کند.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد:امیدواریم واحدهایی که از لحاظ تکنولوژی قدیمی هستند، بتوانند واحد های خود را با تکنولوژی روز دنیا تطبیق دهند، البته دانشگاه‌های صنعتی باید به این موضوع ورود کنند.
 
خدابخش با اشاره به این‌که مالکیت با مدیریت دو مقوله متفاوت است، افزود: قرار نیست که یک سرمایه‌گذار مدیر، تولید کننده و هم صادر کننده باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: