• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1484-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

رشد 21 درصدی صادرات کالا از گمرکات آذربایجان شرقی در 9 ماهه سالجاری

ناظر گمرکات آذر بایجان شرقی از افزایش ۲۱ درصدی صادرات کالا از گمرکات آذربایجان‌ شرقی در9  ماهه سال جاری خبر داد.


به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌ شرقی، علی اصغر عباس زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آمار واردات و صادرات گمرکات آذربایجان‌ شرقی اظهار کرد:  طی نه ماهه سال جاری، یک میلیون و 152 هزار و 357 تن کالا به ارزش   905 میلیون و147هزار و 104 دلار  از گمرکات استان صادر شده است که از لحاظ ارزش دلاری  21  درصد و از حیث وزن 28 درصد افزایش نشان می دهد.

وی افزود: عمده گروه کالاهای صادره شامل مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از این مواد، میوه های خوراکی پوست و مرکبات ، سوخت های معدنی، روغن های معدنی و محصولات حاصل از تقطیر آنها، ماشین آلات و وسایل مکانیکی اجزاءو قطعات آنها ، شکلات و شیرینی ، شیشه و مصنوعات شیشه ای ، کاکائو و فرآورده های آن ،  مصنوعات از چدن آهن یا فولاد ، فرآورده های از سبزی ها و میوه ها است.

ناظر گمرکات استان عنوان کرد:  این محصولات به 101 کشور دنیا صادر شده که عمده مقاصد کالاهای صادراتی از گمرکات استان به ترتیب به کشورهای عراق، ترکیه ، آذربایجان ،   افغانستان، ارمنستان، پاکستان ، گرجستان،  ایتالیا ، فدراسیون روسیه و بلغارستان بوده است.

وی بیان کرد: طی 9 ماهه سال جاری، 367 هزار و 309 تن کالا به ارزش 788 میلیون و230 هزار و84 دلار از طریق گمرکات استان وارد کشور شده است که از لحاظ وزن 7 درصد  و از حیث ارزش دلاری  11 درصد کاهش نشان می دهد.

 ناظر گمرکات آذربایجان‌ شرقی گفت: عمده کالاهای وارده شامل ماشین آلات وسایل مکانیکی اجزاء و قطعات آنها ، چوب و اشیاء چوبی و زغال چوب ، توتون و تنباکو ، کاغذ و مقوا و اشیای ساخته شده از خمیر کاغذ  از کاغذ یا مقوا ،گوشت و احشای خوراکی ، ماشین آلات و دستگاههای برقی ، فرآورده های خوراکی گوناگون، مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از این مواد و الیاف سنتتیک یا مصنوعی یکسره بوده که از 89کشور مختلف دنیا از جمله ازکشورهای ترکیه ،آلمان ، چین، امارات متحده عربی، ایتالیا ، گرجستان، ارمنستان،  ژاپن  ، سوئد و جمهوری کره از طریق گمرکات استان وارد کشور شده است.
وی خاطر نشان کرد : همچنین در همین مدت ، بیش از  962 هزار و624  مسافر از مبادی مرزی گمرکات استان تردد کرده اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل  مسافرین خروجی 2 درصد افزایش و مسافرین ورودی 4 درصد کاهش داشته است.

عباس زاده اعلام کرد: درآمدهای وصولی گمرکات استان در نه ماهه سالجاری سه هزار و 848 میلیارد و902 میلیون و421 هزار ریال بوده است، که این رقم نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل 20 درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: