• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5814-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی:

عقب ماندگی‌ها در احیای دریاچه ارومیه را باید جبران کنیم

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سهم ۱۰ درصدی آذربایجان‌ شرقی در احیای دریاچه ارومیه، گفت: عقب ماندگی‌ها در احیای دریاچه ارومیه را باید جبران کنیم.
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، مجید خدابخش در جلسه شورای فرهنگی اجتماعی آذربایجان‌ شرقی اظهار کرد: نوزدهم دی ماه سال جاری کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌ غربی برگزار خواهد شد؛ باید در این جلسه گزارش شفاف، دقیق و کمی در خصوص اقدامات انجام گرفته آذربایجان شرقی، برای احیای دریاچه ارومیه ارائه دهیم. 
  
وی با اشاره به اینکه ۲۷ پروژه برای احیای دریاچه ارومیه تعریف شده است، افزود:  سهم آذربایجان‌ شرقی در رابطه با احیای دریاچه ارومیه ۱۰ درصد است، بنابراین باید در این جلسه مشخص شود که چه اقداماتی در این زمینه انجام شده است. 
  
همچنین در ادامه این جلسه معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که تعارضات منافع و عدم باور مردم نسبت به بحران آب در کشور از جمله چالش‌های احیای دریاچه ارومیه است، عنوان کرد: در حاشیه تبریز باغ های مختلفی ایجاد شده است که مصرف آب بالایی دارند، این امر نشان دهنده این است که مردم هنوز مسئله بحران آب و تنش آبی حاکم بر کشور را باور ندارند. 
  
محمد صادق پور مهدی ادامه داد: انتظار می رود هر سازمان وظیفه خود را نسبت به احیای دریاچه ارومیه به نحوه احسن انجام دهند. تا بتوانیم سهم ده درصدی استان در زمینه تامین آب احیای دریاچه ارومیه را محقق کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: