• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-885-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

تشریح برنامه‌های هشتم و نهم دی‌ماه در آذربایجان شرقی

حجت الاسلام تقی‌زاده: مردم محکم‌ترین پشتوانه نظام هستند

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به حماسه آفرینی مردم تبریز در هشتم دی ماه و مردم سایر نقاط کشور در نهم دی ماه 1388، گفت: مردم محکم ترین پشتوانه برای نظام در مقابل توطئه گران هستند.

حجت‌الاسلام حسین تقی‌زاده در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با بیان این‌که روز هشتم و نهم دی ماه، یوم الله بوده و در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شدند، اظهار کرد: دشمنان خارجی با همکاری افراد سست عنصر داخلی و افراد ضعیف الایمان و خودباخته، فتنه 88 را ایجاد کردند.
  
وی با تاکید بر این‌که خطر فتنه ی 88 به اندازه ی خطر جنگ تحمیلی مهم و حائز اهمیت بود، افزود: در جنگ سخت افزاری هشت سال دفاع مقدس می توانستیم دشمنان را به صورت فیزیکی در مقابل خود مشاهده کنیم ولی در فتنه ی 88، دشمن با سلاح نرم به صورت مرموزانه شبهه ایجاد کرد و هدف اصلی آن نیز، براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود. 
   
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی ادامه داد:  دشمنان خارجی و عوامل آنها در داخل جزو ناآگاهان بودند و در عاشورای حسینی از روی ناآگاهی حرکاتی نیز انجام دادند و به عظمت و کرامت عاشورای امام حسین (ع) لطمه زدند، بر همین اساس مردم با هدایت‌ها و حمایت‌های مقام معظم رهبری در تبیین ابعاد، خطر فتنه و بصیرت افزایی آگاه شده و در سراسر ایران 9 دی ماه 88، حماسه ای به یاد ماندنی آفریدند.
 
وی با بیان این‌که در هشتم دی ماه مردم فهیم و غیور و آگاه استان و تبریز شهید پرور با حمایت و پشتیبانی و هدایت امام جمعه ی وقت در صحنه حاضر شده و با شعارهای کوبنده تجمع اعتراضی عظیم خلق کردند، تصریح کرد: مردم غیور آذربایجان روز هشتم دی ماه در مقابل توطئه گران نظام، مشت محکمی بر دهن آمریکا و دشمنان داخلی و فتنه گران کوبیدند.
 
حجت‌الاسلام حسین تقی‌زاده با تاکید بر این‌که طبق ارزیابی ها حضور گسترده ی مردم در هشتم و نهم دی ماه جزو حماسه های بی نظیر ایران بوده است، گفت: مردم باید با بصیرت بالا، متکی به خداوند متعال بوده و بدانند که عزت ما با دینمان است و تمامی عزت ها و کرامت ها از سوی خداست و  باید همواره گوش به فرمان ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری از ارزش های دینی در مقابل دشمنان اسلام حفاظت کنند.
 
وی مردم را به عنوان بهترین و محکم ترین پشتوانه برای نظام دانست و گفت: دشمنان و توطئه گران تلاش می کنند تا به مردم و انقلاب صدمه بزنند، بنابراین مردم در مقابله با این افراد باید بصیرت خود را افزایش داده و در جهت منویات رهبر معظم انقلاب حرکت کنند.
 
وی با اشاره به برنامه های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در هشتم ونهم دی ماه، اظهار کرد: مراسم های هشتم و نهم دی ماه در تمامی شهرستان های استان برگزار می شود و روز جمعه نیز بعد از اقامه ی نماز عبادی و سیاسی جمعه، مردم از مصلای امام به طرف میدان ساعت با حضور نماینده ی ولی فقیه در اذربایجان شرقی به صورت کوبنده تظاهرات می کنند. 
 
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی افزود: روز شنبه همایش نهم دی ماه، در تالار وحدت دانشگاه تبریز با مشارکت دانشجویان و اساتید، ستاد بزرگداشت نهم دی و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از ساعت 9 الی 11 صبح برگزار می شود.
 
وی ادامه داد: در اکثر مدارس استان مسابقات فرهنگی و هنری اجرا و کرسی های آزد اندیشی از پنجم تا نهم دی ماه در رابطه با فتنه ی 88 در اکثر دانشگاه ها برگزار می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: