• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-685-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی:

بصیرت بالا، دلیل حضور باشکوه مردم در 9 دی بود


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه حضور مردم در 9 دی نشانگر بصیرت بالای مردم ایران است، گفت: در فتنه ی 88، مردم با بصیرت  توطئه های دشمنان را تشخیص دادند و بر همین اساس دشمنان نظام مایوس شده و پی بردند که نمی توانند به سادگی مسیر انقلاب را تغییر دهند .
 
عزیز جوانپور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با بیان این‌که، اجتماع عظیم  9 دی، نشانگر بصیرت مردم ایران بود، اظهار کرد: در این روز مردم به دشمنی توطئه گران و دشمنان،  با اصل و اساس نظام جمهوری اسلامی پی برده و به این نتیجه رسیدند که دشمنان، اساس نظام را هدف قرار داده اند و اصل نظام در خطر است .
 
وی افزود: در این جریان، انتخابات جزو مسائل حاشیه ای بود که دشمنان با رفتار معترض و با استفاده از رسانه های بیگانه، مخالفت خود را با نظام جمهوری اسلامی به وضوح بیان کردند .
 
رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که شاید برخی از مردم منتقد برخی سیاست های نظام باشند ولی اصل و اساس نظام به دست مردم شکل گرفته است، عنوان کرد: مردم با حضور و حرکت خود در صحنه ی روز 9 دی ماه از اصل و اساس نظام، دفاع و نظام جمهوری اسلامی را مجددا تایید کردند و با حضور خود بار دیگر اثبات کردند که می توانند توطئه های دشمنان خنثی کنند .
 
وی با تاکید بر این‌که حضور مردم در 9 دی نشانگر بصیرت بالای مردم ایران است، افزود: در فتنه ی سال 88، مردم با بصیرت توطئه های دشمنان را تشخیص دادند و بر همین اساس اکثر دشمنان با مشاهده ی بصیرت مردم مایوس شده و پی بردند که نمی توانند به سادگی مسیر انقلاب را تغییر دهند .
 
جوانپور ادامه داد: اگر مردم همواره به دنبال ارزش‌های انقلاب اسلامی باشند و از منویات رهبری پیروی کنند، کشور از آسیب ها و توطئه های دشمنان در امان می ماند .
 
وی با تاکید بر این‌که مسئولان نظام باید قدر و منزلت مردم را بدانند، اظهار کرد: مردم ایران از دیر باز برای این نظام از جان خود مایه گذاشته و شهیدانی در این راه تقدیم کردند، بنابراین امروزه نباید مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی دست و پنجه نرم کنند .
 
وی با بیان این‌که مردم ولی نعمت انقلاب اسلامی هستند، افزود: مسئولان و نظام اسلامی درقبال حل مشکلات مردم وظیفه داشته و باید جهت حل مشکلات اقتصادی مردم اهتمام جدی بورزند .
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان این‌که در فتنه ۸۸ ، برخی از عناصر مخالف در مقابل مردم تبریز جرات انجام اقدامات ضد نظام نداشتند، افزود: علی رغم نقش پررنگ فتنه ی 88 در تهران و برخی شهرها، در تبریز کم رنگ بود و نمودی نداشت و کم رنگ بودن آن نیز نشانگر بصیرت بالای مردم آذربایجان بود .
 
وی با اشاره به این‌که مردم تبریز در جریان فتنه ی 88 سریعا احساس تکلیف کرده و به صورت خود جوش در روز هشتم دی ماه مقابل توطئه های دشمنان حرکت و خیزش کردند، افزود: مردم تبریز همواره در تمامی صحنه های سیاسی اجتماعی و فرهنگی کشور پیشرو بودند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: