• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2287-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

قائم‌مقام شهردار تبریز تاکید کرد

ضرورت اجرای برنامه‌های محیطی «تبریز 2018» بر اساس ضوابط کمیته سیما و منظر


قائم‌مقام شهردار تبریز گفت: برنامه‌های سیما و منظر شهر باید بر اساس رویه‌‌ هماهنگ و با لحاظ محتوا، کیفیت، هزینه و ماندگاری، اجرا شود.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، رسول موسایی، در جلسه سیما و منظر شهری، با بیان این‌که شهرداری نباید خریدار صرف طرح‌ها و آثار هنری باشد، اظهار کرد: رویکرد ما در مورد طراحی و نصب آثار حجمی، تندیس‌ها و مجسمه‌ها باید بر اساس یک سیاستگذاری مشخصی بوده و از ظرفیت‌ هنرمندان و طراحان در این راستا، بهره گرفته شود.
 
وی با تاکید بر این‌که تصمیمات کارشناسی و ابعاد مطالعاتی باید تقویت شود، خاطرنشان کرد: برنامه‌های رسمی تبریز ۲۰۱۸، از نوروز ۹۷ آغاز می‌شود و باید از این فرصت کم، به خوبی استفاده شود.
 
قائم‌مقام شهردار تبریز متذکر شد: پرهیز از شتابزدگی و سلیقه‌محوری و اجرای طرح‌های بصری بر اساس ضوابط کمیته سیما و منظر، ضروری است.
 
موسایی یادآور شد: از سال‌های گذشته مناطق دهگانه در آستانه نوروز، طرح‌های مختلفی اجرا می‌کردند، اما در اغلب موارد، این طرح‌ها از انجسام و هماهنگی لازم برخوردار نبود؛ امسال با توجه به تقارن نوروز و تبریز ۲۰۱۸، این نگرش باید انسجام و هماهنگی بیشتری داشته باشد.
 
جلسه کمیته سیما و منظر شهری، به منظور ایجاد هماهنگی و انسجام در برنامه‌های محیطی و فضاسازی «تبریز 2018» و «نوروز ۹۷»، با حضور قائم‌مقام شهردار تبریز، معاون فنی و عمرانی شهردار، معاون مالی و اقتصادی شهردار، مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل و جمعی از کارشناسان و صاحبنظران فرهنگی، جامعه‌شناسی و مدیریت‌شهری، بر گزار شد.
 
بر اساس ابلاغ شهردار تبریز و تصمیمات این کمیته، اجرای مباحث مختلف محیطی از قبیل نورپردازی ساختمان‌ها، طراحی و نصب آثار حجمی، المان‌ها، لوسترهای شهری، دکل‌ها و پایه‌چراغ‌ها، سایبان‌ها، مبلمان شهری، نیکمت‌ها، بیلوردها، سازه‌های تبلیغاتی و تابلوهای ترافیکی، در مناطق و سازمان‌های تابعه شهرداری، مطابق برنامه‌ها و سیاست‌های کمیته سیما و منظر خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: