• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5314-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

هیچ کس حق توهین به دانشجو و اعضای هیئت علمی را ندارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: هیچ کس حق توهین به دانشجو و اعضای هیئت علمی را ندارد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد حسین صومی در جلسه‌ی پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پاسخ به مشکلات دانشجویان دانشکده‌ی توانبخشی اظهارکرد: به منظور برطرف کردن این مشکلات جلسات متعددی برگزار شده است که انتقال دانشکده‌ی توانبخشی به دانشکده‌ی داروسازی از جمله نتایج آن است. حل مشکلات دانشجویان و اساتید دانشکده‌ی توانبخشی، پس از انتقال کامل دانشکده‌ی داروسازی در اولویت قرار خواهد گرفت.

وی افزود: ساختمان سابق دانشکده‌ی توانبخشی واقع در ولیعصر از وضعیت فیزیکی مناسبی برخوردار نبود؛ از این رو تصمیم بر انتقال آن به دانشکده‌ی داروسازی در اسرع وقت گرفته شد و این دانشکده از این پس حضور فعال‌تری در امور آموزشی و پژوهشی خواهد داشت.

وی در ادامه در پاسخ به سوالات دانشجویان پزشکی ارس مبنی بر شهریه‌های سر به فلک کشیده‌‌ی دانشجویان این دانشگاه عنوان کرد: اصلاح و تصویب نرخ شهریه‌‌ی دانشگاه‌های خودگردان باید مورد تایید هیات امنای مرکزی باشد. با وجود فشارهای زیادی که دانشگاه متحمل شد، اکثر دانشجویان علوم پزشکی ارس پس از طی چند ماه به دانشگاه علوم پزشکی تبریز منتقل می‌شوند. همچنین فضاهای دسترسی و کیفیت آموزش در ارس هم بیشتر شده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص آمار نابسامانی‌های اجتماعی گفت: آمار تمامی نابسامانی‌ها از جمله اعتیاد و مسائل اخلاقی به طور کامل در دسترس است. باید مشکلات دانشجویان را حل کنیم و گروه‌های روانپزشکی نیز وارد این عرصه شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که برخی ما را مواخذه می‌کنند که چرا خوابگاه می‌سازید، گفت: پیگیر هستیم تا در برنامه‌ی بودجه‌ای اعتباری برای توسعه‌ی خوابگاه‌ها اختصاص یابد.


 صومی در پایان خاطرنشان کرد: ادعا نمی کنیم که دانشگاه بی نقص بوده است. ولی امیدواریم با همکاری و همراهی مسئولان دانشگاهی و دانشجویان شاهد حل مشکلات و توسعه‌ی روزافزون دانشگاه باشیم. 

"ابولقاسم جویبان"، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در جلسه‌ی پرسش و پاسخ دانشجویی در واکنش به کاهش کیفیت فعالیت‌های فناورانه و بی‌نتیجه بودن آن گفت: به عنوان کسی که بیش از ۲۰ سال فعالیت تحقیقاتی داشته، به صراحت می‌گویم دانشگاه در عرصه‌ی پژوهش بسیار رشد کرده است‌ و قبول داریم تحقیقات دانشجویی باید فعال‌تر از این باشد.

جلسه‌ی پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز به همت انجمن اسلامی دانشگاه در تالار شهید شایانمهر دانشکده‌ی پزشکی تبریز و با طرح سوالات کتبی و شفاهی از سوی دانشجویان برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: