• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-1590-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

فرماندار اهر:

رویکرد دانشگاه‌ها باید مهارت آموزی باشد


فرماندار اهر گفت:رویکرد دانشگاه‌ها باید مهارت آموزی باشد. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، زاهد محمودی در نشست هم اندیشی حل مشکلات دانشکده فنی شهید چمران اهر، افزود: جامعه ای به پیشرفت و ترقی نزدیکتر است که در آن، دانشگاه‌ها به جای مدرک گرایی به فکر مهارت آموزی به دانشجویان باشد. 

وی اشتغال فارغ التحصیلان را در شرایط کنونی بسیار مهم عنوان کرد و افزود: بیشترین دغدغه مسئولان، مردم و خانواده ها حل مشکل بیکاری و اشتغال جوانان می باشد. 

محمودی، تقویت مهارت‌های کار آفرینی و متناسب سازی آن با نیازهای بازار کار را از اولویت دانشگاه ها برشمرد و گفت: امروزه دانشگاه ها وظیفه دارند به آمادگی دانشجویان برای ورود به بازار کار، کمک کنند. 

فرماندار اهر همچنین ضمن انتقاد از برخی بی مهری‌های مسئولان در قبال دانشگاه های این شهرستان خواستار توجه ویژه مسئولان به حل مسائل و مشکلات دانشگاه های اهر شد. 

وی ایجاد دانشکده فنی خواهران در شهرستان اهر را ضروری برشمرد. 

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان اهر نیز در این جلسه از آمادگی این ادامه برای ایجاد دانشکده فنی خواهران در این شهرستان خبر داد. 

جعفر شجاعی همچنین از افزایش 30 کلاس به کلاس های هنرستان شهرستان اهر تا سال آینده خبر داد. 

فیروز محمدی، رئیس دانشکده فنی شهید چمران اهر نیز در ادامه این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده، گفت: در این دانشکده 650 دانشجو در چهار رشته تحصیل می کنند که امیدواریم با کمک مسئولان و با توجه به ظرفیت این دانشکده در آینده نزدیک شاهد افزایش تعداد رشته های تحصیلی و دانشجویان در این دانشکده باشیم. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: