• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-586-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی:

ایجاد اکوسیستم نوآوری نیازمند تغییر روش و نگرش است

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی، ایجاد اکوسیستم فناوری در استان را ضروری دانست و گفت: ایجاد اکوسیستم نوآوری نیازمند تغییر روش و نگرش است .
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، علی جهانگیری در جلسه سند تدبیر و توسعه اظهار کرد: تعریف اکوسیستم فناوری به‌عنوان یکی از هسته‌های کلیدی سند تدبیر توسعه استان اقدام ارزشمندی است که باید از این فرصت به‌خوبی استفاده کنیم .
 
وی ادامه داد: در این راستا باید درصدد تعریف پروژه‌های پیشران در منطقه باشیم و این پروژه‌ها باید با بررسی پیوندهای پسین و پیشین در نظر گرفته شده و در عین حال این پیوندها با اقتصاد موجود همخوانی داشته باشد .
 
مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی خاطرنشان کرد: وقتی صحبت از اکوسیستم می‌شود یعنی ایجاد شرایط خاص و بازتولید آن؛ این اکوسیستم نیازمند فضای مختص خود بوده و بذر، خاک و آب خاصی را طلب می‌کند، همچنین اقتصاد دانش‌بنیان با اقتصاد رانتی یکی نیست و این اقتصاد زمین مساعد خود را نیاز دارد .
 
جهانگیری نقش سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با فناوری را  در ایجاد اکوسیستم نوآوری برجسته دانست و گفت: به‌منظور تحقق اکوسیستم نوآوری ضروری است که نقش سازمان‌ها در این زمینه به‌درستی احصا شده و در راستای این نقش‌ها فعالیت‌های مربوطه تعریف شود، ازاین‌رو انتظار می‌رود سازمان‌ها خود نسبت به احصای این نقش پیش‌قدم شده و دراین‌بین نقش اصلی را بر عهده داشته باشند .
 
وی ادامه داد: برای تحقق اکوسیستم نوآوری نباید به دنبال اعتبار بود، ما نباید کسی را برای این موضوع موظف کنیم چراکه هر کس باید خود را در این راستا موظف بداند، اکوسیستم یعنی ارتباط سیستم‌ها با یکدیگر و این‌ها مکمل یکدیگر هستند و باید مرزبندی‌ها در این راستا برداشته شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: