• شنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-4686-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی:

پیشرفت و توسعه کشور در گرو توجه به پژوهش است

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی بر لزوم انجام پژوهش جهت دست یابی به جامعه ی پیشرفته تاکید کرد. 
  
بخشعلی معصومی در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با بیان این‌که در حال حاضر اهمیت پژوهش در جامعه محسوس است، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم کشور به استقلال اقتصادی و سیاسی دست یابد، باید نسبت به پژوهش توجه ویژه‌ای شود. 
  
وی ادامه داد: پژوهش‌های ما باید هدفمند و متناسب با نیازهای جامعه انجام شوند تا بتوان به نتایج مثبتی دست یافت. 
  
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که دانشگاه‌های کشور باید به بطن جامعه متصل شده و با صنعت و دستگاه های اجرایی ارتباط تنگاتنگی برقرار کنند، افزود: دانشگاهیان باید مشکلات جامعه را با پژوهش رفع کنند در غیر این‌صورت پژوهش ها در دانشگاه ها بدون کاربرد و استفاده باقی مانده و هیچ پیشرفتی در جامعه نخواهیم دید. 
  
وی شرکت های دانش بنیان را راهکاری موثر جهت انجام پژوهش ها دانست و گفت: ما تلاش می کنیم تا مخترعان و دانشجویان صاحب ایده را در مراکز نوآوری گرد هم آورده و با حمایت و پشتیبانی پژوهش‌های هدفمند این پژوهشگران را به صاحبان صنایع وصل کنیم. 
  
معصومی با اشاره به این‌که دانشگاه پیام نور از دو رکن آموزش و‌پژوهشی تشکیل می‌شود، گفت: در حال حاضر با توجه به برنامه‌ریزی‌ها، سطح آموزش دانشگاه پیام نور قابل قبول است و ما با ایجاد مراکز نوآوری و تحقیقاتی، بستری مناسب برای انجام فعالیت های پژوهشی دانشجویان فراهم کرده و بودجه هایی در اختیار آنها قرار داده ایم تا طرح های پژوهشی آنها حمایت و کاربردی شوند. 
  
وی با بیان این‌که طی تدابیر دولت تدبیر و امید دانشگاه پیام نور استان در حوزه پژوهش کاهش بودجه نداشته است،  اظهار کرد: مشکل اساسی دانشگاه پیام نور کمبود نیروی انسانی و پژوهشگر در زمینه پژوهش است، بر همین اساس دانشجویان باید با انگیزه ی بالا در پژوهش مشارکت کرده و بیش از گذشته در زمینه فعالیت‌های پژوهشی اهتمام جدی ورزند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: