• یکشنبه ۲۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-4486-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی:

دانشگاهیان می‌توانند مشکلات اقتصادی کشور را با پژوهش رفع کنند

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که اساتید دانشگاهی باید در حوزه‌ی پژوهشی به صورت فعال و‌رود کنند، گفت: دانشجویان می‌توانند با ورود در عرصه‌ی پژوهش، مشکلات اقتصادی کشور را رفع کنند. 
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بخشعلی معصومی در مراسم گرامیداشت هفته‌ی پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور استان، با بیان این‌که دانشگاه پیام نور از سال ۱۳۶۷ با شعار «آموزش همه وقت، همه جا، همه کس» تاسیس شد، اظهار کرد: این دانشگاه با رسالت انتقال آموزش عالی با شیوه‌های متفاوت به نقاط محروم کشور و تحت قالب سه شیوه آموزشی به صورت نیمه حضوری، مجازی و ترکیبی فعالیت می‌کند و امروزه با توسعه‌ی این دانشگاه، زمینه برای تحصیل جوانان در تمامی مقاطع فراهم شده است. 
  
وی با بیان این‌که امروزه دانشگاه پیام نور با شعار ارتقای «کیفیت آموزشی و ایجاد کارآفرینی» به موضوع آموزش جوانان کشور ورود پیدا کرده است، افزود: استقلال و پیشرفت کشور به دانشگاه و دانشگاهیان وابسته است و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، دانشگاه‌ها در زمینه توسعه کشور تاثیرگذار هستند. 
  
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که دانشگاه از دو رکن آموزش و‌پژوهشی تشکیل می‌شود، گفت: در حال حاضر با توجه به برنامه‌ریزی‌ها، سطح آموزش دانشگاه پیام نور قابل قبول است و فارغ التحصیلان آن در زمینه اشتغال و تحصیلات تکمیلی موفق هستند، معتقدم دانشجویان بیش از گذشته باید در زمینه فعالیت‌های پژوهشی اهتمام جدی ورزند. 
  
وی ضمن قدردانی از همکاری اساتید دانشگاه پیام نور در مشارکت فعالیت‌های پژوهشی و همراهی دانشجویان، اظهار کرد: اگر اساتید ما در حوزه ی پژوهشی به صورت فعال و‌رود کنند، بی شک دانشجویان نیز به صورت صحیح راهنمایی می‌شوند؛ به عنوان مثال یکی از دانشجویان دانشگاه پیام نور بعد از واقعه ی تلخ قطار مشهد- تبریز، ترمز هوشمند قطار را اختراع کرده است . 
  
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی در بخش دیگر سخنان با بیان این‌که اساتید باید در جهت انجام فعالیت‌های پژوهشی حرکت کنند، افزود: با توجه به این‌که اساتید رکن دانشگاه محسوب می‌شوند باید در زمینه پژوهشی با دانشجویان همکاری کنند تا شاهد نوآوری و اختراعات جدید در حوزه‌ی پژوهشی باشیم. 
  
وی با بیان این‌که طی تدابیر دولت تدبیر و امید دانشگاه پیام نور استان در حوزه پژوهش کاهش بودجه نداشته است، افزود: گرندهای اساتید با تلاش اساتید در زمینه پژوهشی به عنوان بودجه پژوهشی تعلق گرفته و میزان گرندهای دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه ها بالاتر است. 
  
وی از افتتاح سه مرکز نوآوری در دانشگاه پیام نور با همکاری پارک علم و فناوری خبر داد و گفت: با افتتاح این مراکز، زمینه را برای اساتید و دانشجویان پژوهشگر فراهم کردیم تا هدف ایده‌پردازی و شناسایی نخبگان دانشجو در امر پژوهش تحقق یابد. 
  
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی از برگزاری استارت‌آپی با عنوان گردشگری و تبریز ۲۰۱۸ در نیمه دوم اسفند ماه سال جاری، خبر داد و گفت: از صاحبان صنایع برای حضور در این استارت آپ دعوت می‌کنیم تا برای تبدیل ایده‌ها به ثروت و تولید محصول تبدیل نقش آفرینی کنند.
  
وی از برگزاری همایش ملی گردشگری در اردیبهشت ماه سال 97 با رویکرد «تبریز ۲۰۱۸» خبر داد و گفت: این همایش در حوزه مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد و جذب توریسم توسط دانشگاه پیام نور استان در تبریز برگزار می‌شود و امیدوارم با ارائه‌ی مقالات در این همایش‌ها، نتایج خوبی به دست آوریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: