• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-5187-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان‌شرقی:

«تبریز 2018» یک رویداد فرهنگی است، نه عمرانی

استاندار آذربایجان شرقی اظهارکرد: پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر تبریزیم بهترین فرصت است تا ظرفیت‌های فرهنگی تبریز را به گردشگران معرفی کنیم و همزمانی این رویداد با تبریز 2018 می تواند برای گردشگران تعلق خاطر بیافریند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در مراسم رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره ی بین المللی نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم، یادآور شد:  تبریز 2018 یک رویداد فرهنگی است، نه عمرانی؛  گردشگرانی که در سال 2018 به تبریز سفر می کنند برای آشنایی با فرهنگ مردم این شهر و آشنایی با تمدن ایرانی  و به ویژه شهر تبریز حضور خواهند داشت، به همین دلیل باید به رویدادهای فرهنگی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی همچنین گفت: در کنار میراث ملموس فرهنگی باید به میراث غیرملموس فرهنگی نیز توجه داشته باشیم و با توجه به اینکه هنر تئاتر به عنوان یکی از اولین های تبریز مطرح است باید این هنر به عنوان آثار غیرملموس مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: ما می توانیم با استفاده از نمایش های بومی و اجرای این نمایش نامه ها در جشنواره، در کمترین زمان فرهنگ این شهر را به گردشگران القا کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نیازمندی جامعه به نشاط اجتماعی یادآورشد: متاسفانه زندگی صنعتی حجم سنگینی از استرس و فشار روانی زیادی را به شهروندان تحمیل می کند از این رو باید به فکر تامین نشاط اجتماعی در جامعه باشیم.

خدابخش ادامه داد: هنر بهترین راه تامین نشاط اجتماعی در شهر است و از شهرداری تبریز برای اجرای این نوع جشنواره و تامین نشاط اجتماعی تشکر و قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: