• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-3085-5
  • خبرنگار : 1149
  • منبع خبر : ----

امام جمعه هشترود:

پیشرو بودن در حرکت‌های انقلابی، اسلامی و سیاسی رسالت دانشجویان است

امام جمعه هشترود گفت: پیشرو بودن در حرکت‌های انقلابی، اسلامی و سیاسی رسالت دانشجویان است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت السلام علی رحیمی در مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشترود خاطر نشان کرد: متقارن شدن  سالروز میلاد با سعادت فخر عالم امکان حضرت محمد بن عبدالله(ص) با روز دانشجو یک امر مبارک است و باید این رویداد مهم را به فال نیک گرفت و بهترین استفاده را برد.

وی افزود: دانشجوی یک کشور اسلامی باید نخبه و با علم باشد و در بزنگاه‌های سیاسی و در مقابل توطئه دشمنان با هوشیاری کامل عمل کند؛ چرا که دانشجو در کشور به عنوان مرجع به حساب می‌آید.

نماینده مردم هشترود و‌چاراویماق در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم یاد آور شد: دانشجو باید سیاسی باشد؛ چرا که اگر با سیاست آشنا نباشد تحت تاثیر القائات سیاست‌های غربی و شرقی قرار می‌گیرد و خواهان جدایی دین از سیاست می شود.

سید حمزه امینی گفت: مجلس دولت را مکلف کرد تا مبلغ یک و نیم میلیون دلار از محل اندوخته های صندوق توسعه ملی کم و این مبلغ را برای بهبود وضعیت روستاها اختصاص دهد که ضرورت دارد از این اعتبارات به بهترین شکل استفاده کنیم.

فرماندار هشترود نیز در این مراسم اظهار کرد: روز دانشجو یاد آور رشادت  دانشجویان ولایت مدار است که در اعتراض به سفر معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا به ایران، در راه اهداف و آرمانشان جان خویش را از دست دادند.

حسن مستفید گفت: با توجه به وجود پتانسیل های بسیار قوی در دانشگاه آزاد هشترود، سعی بر آن داریم که در آینده نزدیک مرکز رشد را در این دانشگاه دایر کنیم تا دانشجویان نخبه بتوانند از این مرکز بهترین استفاده را کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشترود نیز در این مراسم خاطر نشان کرد: ۱۶ آذر و روز دانشجو، روز عدالت خواهی و استکبار ستیزی و روز ارج نهادن به جایگاه والای علم و دانش است.

ناصر محب‌علی پور اظهار کرد: دانشجویی تنها به عنوان یک طبقه اجتماعی در جامعه نیست بلکه یک مکتب است و مسئولیت سنگینی را یدک می کشد، دانشجو باید درس بخواند، محیط سیاسی را بشناسد، در سیاست اثر گذاشته و مطالبه گر باشد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نهادی بر خواسته از متن انقلاب اسلامی و ثمره اصل ۴۴قانون اساسی است که توانسته سهم عمده  و تعیین کننده‌ای را در اعتلای علمی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ایفا کند.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشترود هم اکنون در ۳۰ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی مشغول به فعالیت است و سعی ما بر این خواهد بود که با کمک گرفتن از مسئولین، تعداد رشته‌های این دانشگاه را افزایش دهیم تا خدمتی نو در حق مردم منطقه کرده باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: