• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-2985-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز:

اصلی‌ترین رسالت دین، تأمین آرامش انسان‌ها است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز با تاکید بر این‌که اصلی ترین رسالت دین، تامین آرامش انسان هاست، گفت: با توجه به اینکه آسایش در گرو آرامش است برهمین اساس اولویت اصلی دین همواره تامین آرامش انسان‌ها بوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمد انوری در جشن هفته وحدت در دانشگاه تبریز، ضمن گرامیداشت هفته وحدت با بیان این‌که با ولادت حضرت محمد (ص) ، آخرین و کامل‌ترین دین خدا به بشر ارمغان شده است، اظهار کرد: در دوران گذشته اصل دین پذیرفته می‌شد، در حالی که اکنون اصل دین را به چالش می‌کشند و در دورانی که علم و تکنولوژی پیشرفت کرده این سوال مطرح می‌شود که آیا دین در تامین نیازهای ما نقش اساسی دارد؟

وی ادامه داد: در گذشته ادیان مختلف خواستار برطرف کردن مشکلات مردم بودند؛ چرا که علم و تکنولوژی پیشرفت نکرده بود، ولی در حال حاضر علم و تکنولوژی برخی از نیازهای ما را حل می‌کند، حال سوال پیش می‌آید که دین کدامین نیازهای ما را حل می‌کند. 

وی با بیان این‌که انسان موجودی پیچیده‌ای و دو بعدی است، افزود: انسان از دو بعد روحی و جسمانی تشکیل شده است حتی از روش علمی و روانشناسی نیز اثبات شده که انسان دارای روح، روان و جان است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز با بیان این‌که انسان دارای نیازهای متناسب با روح، روان و جسم است، افزود: نیازهای جسم، انسان را به آسایش می‌رساند و نیازهای روحی، آرامش انسان را تامین می‌کند که در زمان حال نیازهای مربوط به آسایش را تکنولوژی و پیشرفت علم مرتفع تر کرده ولی در حالی که در گذشته آسایش انسان بدون تکنولوژی و علم تامین نمی شد.

وی با تاکید بر این‌که علم و تکنولوژی نمی‌تواند آرامش روحی را تامین کند، عنوان کرد: کسب آرامش با پول و تکنولوژی ممکن نیست؛ چرا که حتی برخی از میلیاردرها که دارای بهترین امکانات و تکنولوژی هستند، آرامش خود را با کوچک‌ترین مسائل روحی از دست می‌دهند.

حجت الاسلام انوری با بیان این‌که دانشجویان باید با استفاده از تمامی منابع دین را مطالعه کنند، افزود: در حال حاضر با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی و امکانات، منابع مطالعاتی مختلف گسترش یافته است و افراد می‌توانند با استفاده از منابع مختلف دین را مطالعه کنند.

وی عنوان کرد: برخی منابع ادعا می‌کنند که می‌توانند برای انسان آرامش ایجاد کنند در حالی این منابع مسکن های خود را به عنوان درمان معرفی می کنند.

وی ادامه داد: دین خالص که از سوی خداوند متعال توسط نبی اکرم (ص) به ارمغان آورده شده،  منبعی برای تامین آرامش انسان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: