• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-4487-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

برگزاری جشنواره سراسری نغمات دینی «ترنم آسمانی» در تبریز


 با برگزاری دومین جشنواره‌ سراسری آواها و نغمات دینی «ترنم آسمانی»‌ طی روزهای ١٣ و ١٤ آذرماه، نور قرآن و عترت فضای تبریز را فرا می گیرد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سید محمدحسین بلاغی، دبیر اجرایی این جشنواره با اشاره به بخش های هشتگانه جشنواره یاد شده افزود: بخش اجرای زنده شامل رشته‌های همخوانی قرآن کریم، اجرای تواشیح  و مدیحه سرایی و همچنین ابتهال است. 
  
وی ادامه داد: بخش تولیدات استودیویی نیز شامل رشته‌های تولیدات آکاپلا، تولیدات موسیقایی، تولیدات زبان های خارجی و تولیدات انشاد فردی خواهد بود. 
  
بلاغی با اشاره به بخش ویژه این جشنواره اضافه کرد: به منظور پاسداشت فرهنگ ایثار و دفاع از حریم ولایت و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافعین حرم، بخش ویژه این جشنواره با موضوع «شهدای مدافع حرم» برگزار می‌شود. 
  
دومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی آیات «ترنم آسمانی» از سلسله جشنواره‌های قرآنی آیات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با مشارکت موسسه فرهنگی قرآن و عترت طارق تبریز برگزار می‌شود. 
  
از مجموع تعداد ٢٨٤ اثر در بخش‌های مختلف جشنواره، در بخش اجرای زنده  ٧٧ اثر، در بخش تولیدات استودیویی ١٦٨ اثر و در بخش ویژه با عنوان شهدای مدافع حرم ٣٩ اثر شرکت دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: