• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-4387-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

شهردار تبریز:

بافت فرهنگی تبریز بسیار متفاوت‌تر از بقیه شهرها می‌شود


شهردار تبریز گفت: با اجرای سیاست‌های جدید شهرداری در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، طی چند سال آینده، بافت فرهنگی تبریز بسیار متفاوت‌تر از بقیه شهرها می‌شود. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ایرج شهین‌باهر در دیدار با نماینده آستان قدس رضوی در استان آذربایجان شرقی، ضمن اشاره به فرهنگ آذربایجان و علی الخصوص مردم تبریز در ارادت ویژه به امام رضا(ع)، اظهار کرد: موضوعات فرهنگی و پرداخت به آن یکی از اهداف اصلی شهرداری است که سعی ما بر این است که بیش از پیش به این حوزه پرداخت کنیم. 
  
وی افزود: طی جلسه‌ای که با دکتر پاشایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان داشته‌ایم تصمیم بر این شد تا هفته‌ای دو ساعت از وقت درسی دانش آموزان به مباحث آموزش‌های شهروندی در تمامی حوزه‌ها پرداخته شود و ما با آموزش مربیانی که در این زمینه داریم، سعی خواهیم کرد تا به بهترین نحو عملی، با آموزش‌های شهروندی، این موارد و اصول در ذهن کودکان و نوجوانان نهادینه شود تا مثمرثمر باشد. 
  
شهردار تبریز با تاکید بر این‌که این حوزه مغفول مانده، تصریح کرد: تحصیل ۳۵۰ هزار دانش آموز در مدارس شهر تبریز ظرفیتی بسیار خوبی در پایه‌ای کار کردن، حوزه فرهنگ است تا افرادی آموزش دیده تحویل جامعه داده شود. 
  
شهین‌باهر با بیان این‌که با انجام سیاست های جدید شهرداری بافت فرهنگی تبریز طی چند سال آینده متفاوت‌تر از بقیه شهرهای کشور خواهد بود، گفت: دغدغه های فرهنگی آستان قدس نیز اگر از این طریق به ما ارائه شود ما می‌توانیم در تولید محتوای فرهنگی از آن استفاده کنیم. 
  
وی تصریح کرد: به دلیل رکود اقتصادی کنونی، بهتر است ادارات با تعامل یکدیگر کار و فعالیت کنند تا به نتیجه برسند و با این تعامل ها و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها که منجر به کاهش هزینه‌ها می‌شود، دغدغه‌ها را رفع و مشکلات را مرتفع سازند. 
  
شهردار تبریز با اشاره به اعتماد عمومی مردم به آستان قدس رضوی در پایان خاطر نشان کرد: شهرداری می‌تواند در مکان‌یابی و تامین برخی زیرساخت‌های فرهنگی بالخصوص در مناطق حاشیه نشین و پرتراکم همکاری‌های مناسبی با آستان قدس رضوی داشته باشد. 
  
محمد یوسف شاکری، نماینده‌ی آستان قدس رضوی در استان به همراه اعضای ستاد مرکزی آستان در این دیدار با شهردار تبریز، دغدغه های فرهنگی خود را تبیین کردند. 
  
گفتنی است؛ در پایان دیدار نشان استان قدس رضوی تقدیم شهردار کلانشهرتبریز شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: