• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3987-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

اکران 20 فیلم منتخب مستند آذربایجان شرقی در جشنواره «سینما حقیقت»

مدیر عامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز گفت: 20 فیلم منتخب از آثار مستندسازان آذربایجان شرقی در جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» اکران می شود. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حسین آذرنیا در نشست خبری یازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، با بیان این‌که جشنواره‌ی بین المللی فیلم مستند متشکل از مستندهای داخلی و بین المللی از 19 الی 26 آذرماه در تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: بخش ویژه‌ی این جشنواره مستند شهید آوینی است که با محتوای ارزش‌های انقلاب اسلامی در سطح بین المللی اکران می‌شود. 
  
وی ادامه داد: بخش‌های دیگر این جشنواره مروری بر آثار فیلم سازان شهرستانی است که امسال مقرر شده آثاری از مستندسازان آذربایجان شرقی در این جشنواره اکران شود. 
  
مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز با بیان این‌که در حاشیه این جشنواره، غرفه‌ای جهت معرفی تبریز 2018 اختصاص یافته است، افزود: این غرفه جهت معرفی تبریز 2018 به گردشگران خارجی در جشنواره، می‌تواند نقش مثبتی ایفا کند و می‌توانیم با گردشگران خارجی در خصوص تبریز 2018 رایزنی کنیم. 
  
وی با اشاره به این‌که مستندسازان آذربایجان مورد غفلت واقع شده‌اند، گفت: سینما حقیقت فرصتی جدید جهت توسعه سینما در شهرستان‌ها بوده که امسال نیز به شهر تبریز اختصاص یافته است و در این جشنواره 20 نفر از مستندسازان برتر تبریز تجلیل می شود. 
  
وی ادامه داد: 20 هنرمند مستندساز تبریز برای ما افتخاری بزرگ هستند که در این جشنواره به قشر عام معرفی می‌شوند و مخاطبان می‌توانند از بیوگرافی این مستند سازان در کانال تلگرامی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز اطلاع یابند. 
  
آذرنیا افزود: تکریم دو پیشکسوت سینمای مستند آذربایجان شرقی، از برنامه‌های ویژه این بخش از جشنواره «سینماحقیقت» است. 

وی با بیان اینکه تیزری با موضوع تبریز 2018 در افتتاح جشنواره پخش می‌شود، افزود: نواختن موسیقی عاشیق آذربایجان جزوی از برنامه‌های دیگر این جشنواره است و شهردار تبریز نیز در این جشنواره در راستای تبریز 2018 سخنرانی می‌کند. 
  
وی با بیان این‌که بعد از اختتامیه جشنواره در 27 آذر ماه، تبریز به مدت سه روز، میزبان 70 نفر از مستندسازان مطرح کشور می‌شود، افزود: معتقدم این مستندسازان جهت معرفی فرهنگ و هویت تبریز با اجرای پروژه‌ها و مستندها در خصوص معرفی تبریز 2018، نقش موثری داشته باشند. 

مدیر عامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز گفت: در طول مدتی که کاروان سینماحقیقت میهمان اهالی تبریز هستند، مستندسازان با سوژه‌هایی مواجه خواهند شد که بعد از پایان سفر از طرح‌های آن‌ها حمایت می شود. 
  
وی از رونمایی پوستر پنجمین جشنواره بین المللی «تبریزیم» در 14 آذر ماه خبر داد و گفت: طی هر ماه از زنده نامان آذربایجان در حوزه‌های مختلف هنری تجلیل می شود. 
  
یونس مقدم یکی از مستندسازان آذربایجان شرقی در این نشست با بیان این‌که 18 سال در حوزه‌ی فیلم و مستندسازی فعالیت می‌کنم، اظهار کرد: در جشنواره سینما حقیقت با مستند «محرم سسینن»  مستندی با 72 دقیقه در کاروان 20 نفره‌ی مستندسازان جشنواره سینما حقیقت حضور دارم. 
  
شهرام علیزاده یکی دیگر از مستندسازان آذربایجان شرقی با بیان این‌که در حوزه‌ی مسائل دینی و دفاع مقدس حدود 100 فیلم، مستند‌سازی کرده‌ام، گفت: در جشنواره سینما حقیقت مستند «پلی به خیبر» با مدت زمان 52 دقیقه در خصوص زندگی «شهید شریفی» اکران می‌شود. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: