• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-1885-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

جانشین فرمانده سپاه عاشورا:

دشمن شناسی راهی برای شناخت اهداف دشمنان است

جانشین فرمانده سپاه عاشورا تاکید کرد: دشمن شناسی راهی برای شناخت اهداف دشمنان است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سردار اصغر عباسقلیزاده در جمع دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی با بیان این مطلب اظهار کرد: دشمنان ما در دوران دفاع مقدس و بحران‌هایی همچون غائله‌ی کردستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان ترور‌ها و عملیات نظامی طبس قصد نابودی ایران را داشتند که با تدابیر و رهنمود های بنیانگذار کبیر انقلاب خنثی شد.

وی افزود: پس از ناکامی‌های بسیار، دشمن از سال ۶۸ تا سال ۸۹ حمله فرهنگی را آغاز کرد و باید توجه داشت که آسیب های روانی ناشی از عملیات و جنگ روانی بسیار جدی‌تر از سایر تهدیدها است.

عباسقلیزاده بیان کرد: دشمنان دست از اهداف شوم خود برنداشتند و با ایجاد شبهه، اختلافات قومی و مذهبی سعی در ایجاد فتنه در میان اقوام مختلف و ایرانیان داشتند.

وی با بیان این‌که دشمنان با هر شکست نقشه‌ی شوم جدیدی را طراحی می‌کنند، گفت: "هیلاری کلینتون" در کتاب "گزینه های سخت" خود اعتراف کرده است که آنان برای طراحی داعش ۲۰ سال تلاش کرده و برای شکل‌گیری آن به ۱۲۰ کشور سفر کرده‌اند. داعش هشتمین توطئه‌ی دشمن علیه ایران بود.

وی با تبریک پیروزی جبهه‌ی مقاومت در برابر شجره‌ی خبیثه‌ی داعش تصریح کرد: بسیجیان و سپاهیان ایرانی نقش بسیار پررنگی در جبهه مقاومت داشتند و بسیج و سپاه از زمان تشکیل در راستای حراست، حفاظت، تعالی و ارتقاء و بیداری اسلامی تلاش کرده‌اند.

جانشین فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: بسیاری تشکیل سپاه و بسیج را با وجود ارتش، ضروری نمی دانستند، امام خمینی (ره) بسیج و ارتش را با آینده نگری خود تشکیل دادند.

 وی با بیان این‌که باید از امکانات دنیای مادی برای رسیدن به آخرت معنوی بهره‌مند شویم، گفت: عمل بر مبنای فرامین الهی در قرآن کریم و داشتن اخلاص در زندگی مادی بسیار سخت است و هر کسی نمی‌تواند در کسب درجات عالی در راه الهی موفق شود. بنیانگذار کبیر انقلاب با تعصی بر جد خود، امام حسین (ع) نقشه‌ی انقلاب اسلامی را از سال ۴۱ طراحی کرد و در سال ۴۲ که دستگیر شد، اعلام کردند "طرفداران من هنوز در گهواره هستند" و در سال ۵۷ همگان تحقق این ادعا را به چشم خود دیدند.

وی با تاکید بر این‌که هرجا که به رهنمودهای مقام معظم رهبری عمل کرده‌ایم، موفق بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی از مهم‌ترین تاکیدات رهبری است که اگر به آن عمل کنیم، می‌توانیم از توطئه‌ها و تحریم‌ها رها شویم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: