• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-1585-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

جانشین فرمانده سپاه عاشورا مطرح کرد

ضرورت رصد فعالیت‌های دشمن توسط فعالان فضای مجازی


جانشین فرمانده سپاه عاشورا با تاکید بر ضرورت رصد فعالیت‌های دشمن توسط فعالان فضای مجازی، گفت: بدون رصد فعالیت‌های دشمن در فضای مجازی، نمی‌توانیم پاسخ آنان را بدهیم.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سردار اصغر عباسقلی‌زاده در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره فعالان فضای مجازی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر این‌که اهمیت فضای مجازی برای همگان روشن است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری با بیانات گهربارشان تکلیف ما را در این زمینه روشن کرده‌اند و ما باید در این راستا کمر همت ببندیم.
 
وی با بیان این‌که ۳۰ سال از فضای مجازی عقب مانده‌ایم، خاطرنشان کرد: نزدیک ۳۰ سال است که ‌دشمن در فضای مجازی ما را مورد هجمه‌های مختلف و تهاجم فرهنگی قرار داده و اثرات آن نیز در جامعه قابل مشاهده است.
 
وی با اشاره به استفاده‌های دشمن از ظرفت‌های فضای مجازی جهت تهاجم فرهنگ غربی و منحرف کردن جوانان، گفت: ما به عنوان فعالان فضای مجازی، مدافعان انقلاب اسلامی و منادیان اصلی اسلام ناب محمدی هر قدر در فصای مجازی کار کنیم باز هم نیاز به تلاش و کوشش دارد.
 
عباسقلی‌زاده با اشاره به این‌که استکبار جهانی با تمامی عوامل علیه بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران متحد شده است، گفت: دشمن هر وسیله‌ای و توانی را که در اختیار دارد جهت مبارزه با انقلاب اسلامی ایران به کار گرفته است.
 
وی با تاکید بر این‌که بنابر اذعان تئوریسین‌های آمریکایی، تنها دشمن آمریکا ایران اسلامی است، خاطرنشان کرد: آنان باور دارند که اگر ایران اسلامی را شکست دهند، دیگر کشوری ندای استقلال و قیام علیه استکبار جهانی سر نخواهد داد؛ از این‌رو فعالان فضای مجازی در خط مقدم جبهه مبارزه با استکبار جهانی قرار داشته و باید در این راستا اهتمام ویژه‌ای داشته باشند. 
 
جانشین فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به این‌که برای اتخاذ رویکردهای آفندی در مقابل فعالیت‌های مجازی دشمنان باید به فرامین مقام معظم رهبری توجه کنیم، گفت: ما در تمامی زمینه‌ها در فضای مجازی در حال گلوله باران شدن هستیم و آثار آن نیز در جامعه دیده می‌شود، لازم است دلسوزان جامعه و انقلاب دست به دست هم داده و با اتحاد و انسجام و همچنین برنامه‌ریزی دقیق به کمر همت بسته و بتوانیم در این راستا به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کنیم.
 
وی تاکید کرد: انجسام‌بخشی، وحدت‌بخشی، قدرت بخشی و توانمندسازی متون و محتواهای فضای مجازی در موضوعات مختلف که در محورهای مختلف جشنواره فعالان فضای مجازی هم ذکر شده، در فعالیت‌های مجازی ضروری است.
 
وی گفت: دشمنان با یکدیگر متحد شده‌ و حتی برخی از معاندان و معارضان داخلی هم به دشمن پیوند خورده و در فضای مجازی فعالیت می‌کنند، ما با داشتن فرهنگی غنی و دین مبین اسلام باید اتحاد بیشتری در این زمینه داشته باشیم.
 
جانشین فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به این‌که تکمیل‌ترین و مقبول‌ترین دین، اسلام است، خاطرنشان کرد: منابع ما غنی بوده و از کوچک‌ترین مسائل گرفته تا کلان‌ترین‌ موضوعات در دین مبین اسلام مطرح شده است، اما نیاز به مطالعه و اشرافیت دارد تا در فضای مجازی به کار گرفته شود.
 
وی با تاکید بر این‌که فضای مجازی حتی در میدان نبرد هم نقش موثری دارد، یادآور شد: باید فضای مجازی را به فرصت تبدیل کرده و از ظرفیت‌های آن بهره ببریم.
 
گفتنی است، در پایان مراسم از پوستر نخستین جشنواره فعالان فضای مجازی استان رونمایی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: