• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار ملکان:

بسیج بر خواسته از متن مردم است


فرماندار ملکان گفت: تشکیل بسیج نشان از آینده نگری امام راحل در خصوص تامین نظم و امنیت کشور بر پایه قدرت نیروی مردمی بود. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدباقر خانی در همایش رزمندگان دوران دفاع مقدس و خانواده شهدای شاغل در دستگاه‌های دولتی ملکان افزود:در دنیای امروز کشوری پایدار است که امنیت و قدرت بازدارندگی آن بر پشتیبانی و حضور مردم در همه صحنه ها صورت بگیرد. 

وی با بیان اینکه بسیج برخواسته از متن و توده مردم است به نقش بسیج در جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: این نیروی عظیم مردمی در طول 8 سال دفاع مقدس وظایف خود را به خوبی ایفا کرد و معادلات نظامی و سیاسی استکبار جهانی و دنیای غرب را به هم زد. 

فرماندار ملکان به نقش بسیج در دوران بعد از جنگ نیز اشاره کرد و گفت: بسیج پس از اتمام جنگ نیز در حوزه های مختلف از جمله بسیج سازندگی، امداد و نجات، بهداشت، علم  و فضای مجازی فعالیت چشمگیری داشته است.
 
خانی با اشاره به اینکه تفکر بسیجی به کشورهای مختلف از جمله غرب آسیا نیز صادر شده است، اظهار کرد: اگر تشکیل بسیج مردمی در کشورهای عراق و سوریه نبود ارتش این کشورها به تنهایی از عهده تروریست‌های داعش و اربابان آنها نمی آمدند. 

وی بسیج را یک الگو در جامعه اسلامی دانست و از کارکنان بسیجی و خانواده شهدای شاغل در دستگاه‌های دولتی خواست همانند گذشته با الگوی عملی در راستای خدمت رسانی به مردم و ارباب رجوع و شرکت گسترده در مناسبت های ملی و مذهبی گام بردارند. 

فرمانده حوزه کارمندی و کارگری سپاه ملکان نیز در این مراسم گفت: بسیج در طول دوران دفاع مقدس در برابر استکبار جهانی و دشمن تا بن مسلح ایستاد و بعد از جنگ نیز در حوزه های مختلف از جمله جنگ نرم فعالیت می کند.
 
سرگرد پاسدار قادر الهوردیان افزود: حراست و حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع از کشور در برابر تهدیدات دشمنان و کادرسازی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی تحت رهبری مقام معظم رهبری از ماموریت های مهم بسیج محسوب می شود. 

وی گفت: بسیج به عنوان تشکل عظیم مردمی آماده گوش فرادادن به فرمان رهبری بوده و این نیرو با حفظ قدرت دفاعی و بازدارندگی خود در همه عرصه های خدمت رسانی کشور حضور فعالی دارد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: