• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-985-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم تبریز:

مجلس به کارهای اساسی کشور نمی‌پردازد


نماینده مردم تبریز٬ آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به جز برنامه ششم توسعه و بودجه، هیچ کاراساسی دیگر انجام نداده و به مسائل اساسی  کشور نمی‌پردازد . 
  
به گزارش ایسنا٬ منطقه آذربایجان شرقی٬ شهاب الدین بیمقدار در جمع دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: در ابلاغیه مربوط به صادرات از طرف مقام معظم رهبری٬ زیر کلمات مردم و صادرات خط کشیده شده و مفهومش این است که مردم خود بیایند وسط و از خود نیز مطالبه گری کنند . 
  
وی با تاکید بر اینکه مشکل اساسی کشور ما بیکاری است، گفت: در راستای کارآفرینی اصلاحاتی در قانون تجارت انجام شده اما مشکل از قانون نیست، بلکه مشکل از ماست که نمی‌توانیم دور هم جمع شده  کسب وکار ایجاد کرده و شرکت تشکیل دهیم . 
  
وی افزود: دولت از اشتغال زایی مبرا شده و قرار بر این است که دولت نقش هدایتی و حمایتگر داشته باشد و در این جهت چند نوع وام برای حمایت از کارآفرینان به تصویب مجلس رسیده است . 
  
بیمقدار در رابطه با برنامه ششم توسعه گفت: قانونگذار در برنامه ششم، تشکیل خوشه های صنعتی صادراتی را راه حل فعال کردن صادرات و کارآفرینی عنوان کرده و مانیز در این جهت اتاقی به نام اتاق مشترک کارآفرینان و نمایندگان راه اندازی کرده ایم . 
  
وی بیان کرد: در سطح کشور دستگاه های نظارتی داریم که جلوی فساد را بگیرند اما این فساد سازمان یافته، به دلیل نبود سیستم یکپارچه الکترونیکی همچنان ادامه پیدا می‌کند و ما در تلاش هستیم این سیستم تا آخر امسال یا نهایتا سال آینده در کشورما نیز نهادینه شود . 
  
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه گفت: در مصرف آب برای کارهای جهاد کشاورزی باید صرفه جویی شود و انتظار می‌رود که در این راستا مردم از جهاد کشاورزی مطالبه گر شوند تا آب لازم برای احیای دریاچه ارومیه فراهم شود . 
  
بیمقدار افزود: ما درباره مسائل دانش بنیان وظیفه حمایت و درمورد کارهای عمرانی وظیفه نظارت داریم و تلاشمان بر خصوصی سازی امور است که متاسفانه در ایران بجز ۱۰ تا ۱۵ درصد٬ خصوصی سازی به معنای واقعی انجام نشده است . 
  
وی گفت: بودجه جاری بسیار بالا بوده و این مسئله کشور را فلج کرده و از آنجایی که بودجه عمرانی هم به اندازه کافی وجود ندارد توسعه اتفاق نیفتاده و اشتغال پایدار ایجاد نمی‌شود . 
      در این مراسم که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد٬جمعی از دانشجویان پرسش های خودرا مطرح کرده و شهاب الدین بیمقدار نیز پاسخگوی این پرسش ها شدند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: