• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم شبستر در مجلس مطرح کرد

فرار سرمایه‌گذاران به دنبال عملکرد برخی ادارات/ تیر باران قوانین تصویبی با تصویب آیین نامه‌های داخلی

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد برخی ادارات، فرار سرمایه گذاران را به دنبال دارد. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، معصومه آقاپور علیشاهی در نشست مشترک اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان شبستر که با حضور خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد، با اشاره به شکست گروهک تروریستی داعش، عنوان کرد: خوشبختانه این موضوع، سرافرازی جمهوری اسلامی ایران را نه تنها در خاورمیانه، بلکه در کل جهان در پی داشت. 

وی همچنین با اشاره به زلزله اخیر منطقه غرب کشور، گفت: همچنان که در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی مطرح کردم در این جلسه هم اعلام می کنم که زلزله کرمانشاه علاوه بر یک زلزله‌ی فیزیکی، زلزله‌ی سرمایه های اجتماعی در ایران بود. 

وی در همین راستا با انتقاد از مسئولین اجرایی، ستاد بحران و ... گفت: چرا باید این وقایع را پشت سر هم تجربه کنیم ولی درس عبرت نگیریم؟ چرا اقدامی برای پیشگیری از حوادث مشابه انجام نشده است؟.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتماد مردم به شخصیت های مختلف در زمینه کمک رسانی به زلزله زدگان، ادامه داد: آسیب شناسی این قضیه باید از سوی قوه قضاییه، علما، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و ... انجام شود. 

 آقاپور همچنین با اشاره به روز جهانی منع خشونت علیه زنان ادامه داد: خوشبختانه وضعیت جمهوری اسلامی ایران از این منظر به دلیل تاکیدات دین مبین اسلامی و والا بودن ارزش های اخلاقی، مطلوب است. 
  
وی در بخش دیگری از سخنان خود، رضایت مردم را رضایت خداوند دانست و ادامه داد: 9 دوره مجلس شورای اسلامی، انباشتی از قوانین، آیین نامه‌ها، بخشنامه‌ها و ... را در پی داشته است و در حال حاضر نیز به جرات می توان گفت قوانین تصویبی با تصویب آیین نامه‌های داخلی، تیرباران می شود. 

گفتنی است وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان موضوعاتی پیرامون اقدام نامناسب برخی ادارات در مواجهه با سرمایه گذاران داخلی و خارجی، اخذ مالیات های ناعادلانه، آغاز تصمیم مجلس برای اصلاح قوانینی همچون قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون مبارزه با قاچاق کالا، اصلاح ساختار بانک مرکزی و ... پرداخت. 
  
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: