• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خبر داد

ایجاد اشتغال برای 100 هزار نفر در آذربایجان شرقی تا دو سال آتی

استاندار آذربایجان شرقی از ایجاد اشتغال برای بیش از 100 هزار نفر از جوانان استان توسط  کارخانه شیرین عسل تا دو سال آتی خبر داد. 
  
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در نشست مشترک اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان شبستر با اشاره به سفر نیم روزه خود به شهرستان شبستر، افزود: مجتمع صنایع غذایی شیرین عسل، برکت بزرگی برای منطقه و افتخاری برای کل کشور است. 
  
 وی با بیان این‌که همت و اراده مدیریت این مجموعه ستودنی است، اظهار کرد: به آقای ژائله به دلیل ایجاد اشتغال برای بیش از 15 هزار نفر و ایجاد زمینه برای کسب روزی حلال توسط کارکنان این مجموعه، نماد خلاقیت آذربایجان می‌دهم. 
  
 وی با اشاره به نامگذاری سالجاری به عنوان سال «اقتصاد مقامتی، اقدام و عمل» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و تاکید ایشان بر ضرورت توجه به تقویت تولید ملی، عنوان کرد: رهبر انقلاب اسلامی بر اهمیت برون گرایی در تولید نیز تاکید داشته‌اند که منظور از این موضوع، داشتن رویکرد صادراتی در تولید محصولات و حضور در بازارهای مختلف جهانی است.

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: امروز آقای ژائله قول داهد که در عرض دو سال آتی برای بیش از 100 هزار نفر از جوانان استان، اشتغالزایی می‌کند.
  
خدابخش با انتقاد از وجود برخی قوانین دست و پا گیر و همچنین تورم قانون و بخشنامه و آیین نامه در حوزه تولید و صنعت، اظهار کرد: تبصره، بخشنامه و آیین نامه نباید مانع کار شود، بلکه همه با هم به قصد قربت تلاش کرده و در صورت نیاز از ظرفیت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز برای اصلاح قوانین استفاده کنیم. 
 
وی توسعه سرمایه گذاری در استان با تکیه بر سرمایه سرمایه گذاران غیردولتی داخلی و خارجی را یکی از مهم ترین اولویت و اهداف خود اعلام کرد و افزود: بیکاری، اصلی ترین معضل کشور و دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت است و تنها سرمایه گذاری در راستای کاهش بیکاری و حتی ریشه‌کن شدن آن موثر است.  
  
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: