• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-9286-5
  • خبرنگار : 1149
  • منبع خبر : ----

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی:

عده‌ای با کج اندیشی نخبگان را فراری داده اند

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: یک عده از افراد با کج اندیشی خود نخبگان ما را فراری داده اند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد علی حسین پور فیضی در مراسم افتتاح مرکز رشد و فناوری هشترود خاطرنشان کرد: آینده کشور در دست نخبگان است و ما باید با توجه بیشتر به مراکز علمی، نخبه پروری را افزایش دهیم، چرا که توان این کار را داریم و شعار "ما می‌توانیم" را می‌توانیم به نحو احسن عملی کنیم.

وی افزود: نفت و گاز ایران خون این ملت است و ما نباید آن را به سایر کشورها بفروشیم، باید با اتکا به خداوند و تلاش نخبگان این منابع طبیعی را تبدیل به کالا و ثروت کنیم  اما با توجه به اینکه اکثر نخبگان ما در کشورهای بیگانه ساکن هستند نمی‌توانیم از نفت و گاز خودمان بهترین استفاده را ببریم و مجبور به فروش این مواد بسیار گرانبها می‌شویم.


پور فیض ادامه داد: همت ایرانیان در جهت تولید علم ستودنی است، زیرا جوانان ایرانی توانسته اند با تلاش‌های شبانه روزی میلگردی از نوع پلاستیک را طراحی کنند که در مقابل زلزله بسیار مقاوم است و به هیچ عنوان کج‌نمی‌شود و نمی شکند.

وی تاکید کرد: ما باید با بالا بردن کیفیت علمی و ایمانی خودمان از فناوری های موجود، بهترین بهره را ببریم و فناوری را تبدیل به ثروت کنیم.

رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: دانشگاه پیام نور یک دانشگاه کتاب محور است نه استاد محور و این امر، باعث شده جایگاه علمی این دانشگاه روز به روز بالا تر رود.

بخشعلی معصومی خاطرنشان کرد: هدف از ایجاد مرکز نو آوری و رشد در هشترود، شناسایی و جذب جوانان نخبه این منطقه است تا بتوانند با توجه به استعدادهای موجود و گذشته، با ایده های درخشان ، کشور را از واردات انواع و اقسام کالاها بی نیاز سازند.

وی افزود: امیدواریم ایده هایی که در این مرکز رشد ارائه می شود در کوتاه مدت جواب دهد تا این مرکز هم حرفی برای گفتن در سطح کشور داشته باشد.

فرماندار​هشترود نیز در این مراسم یاد آور شد: حمایت از شرکت های دانش بنیان و افرادی که اختراعاتی دارند در دستور کار دولت قرار گرفته و مقرر شده برای مخترعین وام هایی با درصد کم اختصاص یابد.

حسن مستفید اظهار کرد: با توجه به پتانسیل های موجود در منطقه هشترود و پشتوانه علمی آنان، حتم دارم دانش آموزان و دانشجویان این منطقه با سرعت بیشتر قله های ترقی را در کوتاه مدت طی خواهند کرد و در آینده نزدیک خبرهای خوشی از این منطقه به گوش مسئولین در رابطه با پیشرفت علمی خواهد رسید.

بر اساس این گزارش؛ "اسدالله حیدری" به عنوان مسئول مرکز نو آوری و رشد فنی هشترود انتخاب شد. حیدری دارای مدرک دکتری و استاد دانشگاه پیام نور هشترود است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: