• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-20414-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

حمایت سازمان های دولتی از معتادان پاک شده مرکز ماده 16 افزایش یابد


رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز بر لزوم افزایش حمایت اجتماعی سازمان های دولتی از معتادان پاک شده ی مرکز ماده 16 تبریز تاکید کرد.
 
 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد حسین صومی در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تبریز جزو سازمان هایی است که درمان معتادین این مرکز را برعهده گرفته است، اظهار کرد: معتقدم ایجاد مرکز ماده 16 موجب کاهش حضور افراد معتاد در جامعه شده است.
 
وی با اشاره به سه بیماری ایدز، هپاتیت B و  هپاتیت C ، که مرتبط با افراد معتاد است، افزود: علوم پزشکی تبریز تمامی معتادان مبتلا به بیماری ایدز را تحت درمان قرار داده و بیماری هپاتیت C   نیز به صورت جدی درمان می شود.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: طی سال گذشته حدود 90 درصد بیماران  مبتلا به هپاتیت C را درمان کرده ایم و بیماران مبتلا به هپاتیت B را نیز شناسایی و  درمان می کنیم.
 
وی با تاکید بر اینکه در حوزه ی توانمند سازی معتادین باید سازمان های زیادی درگیر این موضوع شوند، بیان کرد: افرادی که از مرکز ماده 16 آزاد می شوند به طور کامل مورد حمایت های جدی خانوادگی یا اجتماعی قرار نمی گیرد و تنها اداره کل بهزیستی استان حمایت از این افراد را برعهده گرفته است.
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: