• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-19214-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

جهانگیری:

علاقه‌مند همکاری با کشورهای مختلف در بخش فناوری هستیم

مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی در دیدار با هیات قزاقستان با بیان اینکه به فعالیت های فناورانه باید در بعد جهانی نگریست، اظهار کرد: علاقه‌مند همکاری با کشورهای مختلف در بخش فناوری هستیم

  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی جهانگیری افزود: امیدواریم سفر هیات قزاق به تبریز نقطه آغازی برای شروع همکاری های فناورانه باشد. 
  
وی تاکید کرد: در برخی کشورهای جهان سوم تفاهم نامه‌ای امضا می‌شود، اما پیگیری و همکاری‌های بعدی انجام نمی شود، امیدوارم تفاهم نامه‌ای که بین ما به امضا می رسد از این قسم نبوده و همکاری های خوبی در روزهای آتی بین این دو کشور انجام گیرد. 
  
جهانگیری با بیان اینکه تبریز تاریخچه ای قوی در حوزه فناوری داشته است، گفت: تبریز در مسیر جاده ابریشم قرار داشته است و این نشان می دهد که تبریز سابقه ای قوی در حوزه تجارت و وصنعت داشته است. 
  
مدیر منطقه ویژه ربع رشیدی گفت: در حال حاضر بیش از 4500 واحد سنعتی در استان آذربایجان شرقی فعالیت می کند و بیش از 200 هزار نفر دانشجو و چهار هزار نفر هیات علمی در دانشگاه های استان به تحقیقات علمی می پردازند که حاکی از وجود پتانسیل بالا در بخش صنعت و دانشگاه در استان است. 

وی در ادامه با بیان اینکه در سه سال اخیر پلت فرم جديدي تحت عنوان كريدورهاي فناوري در ايران شكل گرفته است، گفت: پارك هاي علم و فناوری كشور علي رغم تلاش زياد محدود به يك وزارتخانه بوده اند اما اين كريدورها يك سيستم فرادستي و فرا بخشي است که در حال حاضر در پنج استان كشور فعال بوده و اختیارات آن بسیار بیشتر از پارک های علم و فناوری است. 
  
وی خطاب به هیات قزاقی تاکید کرد: اگر با ما همكاري كنيد مي توانيم شما را با همه بخش‌های مرتبط با حوزه پژوهش و فناوری پيوند دهيم . 
  
جهانگیری هم چنین گفت: آماده هستیم تا در حوزه تجاری سازی فناوری های ارائه شده در نمایشگاه با تجار قزاقستان همکاری کنیم تا این فناوری ها در سطح بین المللی به عرصه تولید انبوه برسند. 
  
در پایان این نشست تفاهم نامه‌ای ما بین منطقه ویژه ربع رشیدی و هیات قزاقستان به امضا رسید. 
  
گفتنی است، "پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع‌رشیدی" از ۲۰ لغایت ۲۴ آبان‌ماه سال‌جاری در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپا است و در جریان برگزاری این نمایشگاه 28 رویداد فناورانه برگزار می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: