• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-6286-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل منطقه آزاد ارس:

دولت و بانک‌ها باید در تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه وارد عمل شوند

مدیر عامل منطقه آزاد ارس تاکید کرد: دولت و بانک‌ها باید در تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه وارد عمل شوند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محسن خادم عرب باغی با بیان این‌که منطقه آزاد ارس با 15 غرفه در پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی شرکت کرده است، اظهار کرد: در بازدید از غرفه‌های این نمایشگاه با جوانان، صاحبان ایده و اهالی فکر آشنا شدیم که ایده های خوبی دارند. 
  
وی افزود: هر سال شاهد شکوفایی و رشد هر چه بیشتر در برگزاری نمایشگاه فناوری های نو ربع رشیدی هستیم و به عینه می توان دید که نمایشگاه امسال از لحاظ تعداد شرکت کنندگان و سطح فناوری ها و ایده های نمایش داده شده بسیار پیشرفته تر از نمایشگاه های سال های گذشته است. 
  
وی با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه فناوری های نو جامعه تحصیل کرده کشور و استان را به فعالیت هر چه بیشتر در زمینه نوآوری تشویق می کند، تاکید کرد: حمایت روزافزون دولت از شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد خود باعث افزایش طرح های فناورانه و پیشرفت نمایشگاه فناوری های نو می شود. 
  
عرب باغی در بخش دیگری از سخنان خود تجاری سازی و به تولید رساندن ایده های فناورانه را یکی از مشکلات اصلی صاحبان ایده عنوان و اظهار کرد: دولت و به خصوص بانک ها و صاحبان سرمایه باید به سوی صاحبان ایده آمده و آنان را در تجاری سازی و به تولید رساندن ایده هایشان یاری کنند. 
  
مدیر عامل منطقه آزاد ارس بر لزوم اعتماد دولت و بخش خصوصی به جوانان صاحب ایده تاکید کرد و گفت: این اعتماد باعث شکوفایی هر چه بیشتر ایده‌های فناورانه شده و اقتصاد کشور را با سرعت بیشتری رشد می‌دهد. 
  
وی افزود: چه بسا به دلیل اطلاع نداشتن برخی تصمیم گیران دولتی، برخی محصولاتی که در حال حاضر در شرکت‌های دانش بنیان تولید می‌شود، با هزینه گزافی به کشور وارد می‌شود. 
  
وی در پایان با بیان این‌که بیش از 14 درصد شرکت‌های دانش بنیان استان متعلق به منطقه آزاد ارس است، اظهار کرد: منطقه آزاد ارس فقط در حوزه اقتصادی فعالیت نمی‌کند بلکه در تمامی زمینه‌ها از جمله حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اقدامات زیادی انجام داده است. 
  
عرب باغی خاطرنشان کرد: تقویت شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند باعث شکل گیری صنایعی شود که کشور را از واردات بی‌رویه نجات می‌دهد.
  
گفتنی است، "پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع‌رشیدی" از ۲۰ لغایت ۲۴ آبان‌ماه سال‌جاری در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپا است و در جریان برگزاری این نمایشگاه 28 رویداد فناورانه برگزار می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: