• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-18614-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در غرفه ایسنا:

سازمان جهاد دانشگاهی نقش موثری در ارائه تفکرات جدید و خلاقانه در جامعه، ایفا می‌کند

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه سازمان جهاد دانشگاهی همواره نقش موثری جهت ارائه تفکرات جدید و خلاقانه در جامعه ایفا کرده، گفت: این سازمان همواره به سمت نوآوری و خلاقیت سوق یافته است‌.

 
احمد جهانسری در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با حضور در غرفه ایسنا ، با بیان اینکه نمایشگاه نوآوری و فناوری دریچه ای برای ارتباط با پژوهشگران و علم روز جهان است، اظهار کرد: در این نمایشگاه جوانان خلاق و اندیشمند ایده ها و تولیدات فکر خود را در معرض دید عموم قرار داده اند و معتقدم گسترش ارتباط جوانان با پژوهشگران جهانی در جامعه ضروری است.
 
 
وی با بیان اینکه در این نمایشگاه جوانان می توانند فکر و خلاقیت خود را در قالب محصولی نو مطرح کنند، افزود: با توجه به اینکه یک طرح پروسه ی چند ساله ای را از مرحله فکر تا تولید طی می کند اگر مخترعی در این پروسه با اراده ای محکم اهتمام جدی بورزد هیچ مانعی سد راهش برای رسیدن به هدف نخواهد بود و این نمایشگاه می تواند فرصتی برای ارائه تولیدات جدید در کشور شود.
 
مدیر کل پدافند غیز عامل استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در حال حاضر جهان با سرعت زیاد در حال پیشرفت است و ما نیز باید همگام با تکنولوژی جهان پیشرفت کنیم، تاکید کرد: با توجه به اینکه در این نمایشگاه پژوهشگران کشورهای خارجی نیز شرکت کرده اند دانشجویان و پژوهشگران ما باید نوع اندیشه و فکر آنها را ارزیایی کنند.
 
وی در بخش دیگر سخنان با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشتر نوآوری ها در دانشگاه ها از طریق تولیدات جهاد دانشگاهی تحقق می یابد، افزود: جهاد دانشگاهی نقش موثری جهت ارائه تفکرات جدید و خلاقانه به جامعه داشته و این سازمان همواره به سمت نوآوری و خلاقیت سوق یافته است. 
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه نزدیک به ۳۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد، معتقدم در حال حاضر به سمت بحث های فکری و پژوهشی سوق یافته ایم و جوانان ما نگرش خود را تغییر داده اند، چرا که  طی سال های گذشته ما یاد گرفته بودیم که منبع ذخیره ای به نام نفت داریم و زیر ساخت های کشور را بر اساس سرمایه نفت تنظیم کرده بودیم ولی در حال حاضر باید فرض کنیم پول نفت تمام شده و باید از خودمان سوال کنیم کشورهایی که نفت ندارند چه راهکارهایی برای پیشرفت کشورشان ارائه کرده اند‌؟. 
 
 جهانسری با اشاره به اینکه اکنون ساختار جامعه به سمت فضای سایبری و مجازی سوق یافته است، گفت: ما اگر بتوانیم سرویس دهی این ساختارها را به خوبی بشناسیم می توانیم اقدامات موثر و مثبتی در جامعه انجام دهیم. به عنوان مثال در حال حاضر باید به تکنولوژی های پیشرفته توجه کنیم و نباید از اینترنت و فضای مجازی به عنوان مقوله ای سرگرم کننده استفاده کنیم، بلکه باید از این امکان به صورت بهینه و مفید استفاده کرده و تنها با جنبه سرگرمی آن درگیر نشویم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: