• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-5886-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

دومین استارت آپ ویکند تبریز به کار خود پایان داد

جهانگیری: تبریز را به بهشت استارت آپ‌های ایران تبدیل می‌کنیم


دومین استارت آپ ویکند تبریز از برنامه‌های جنبی پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در این برنامه اظهار کرد: این‌که بخش خصوصی متولی این برنامه است، نشانگر شناخت بخش خصوصی از فضای کسب و کار کنونی و آینده‌ی کشور است که ضرورت دارد این استقبال و حمایت از طرح‌های فناورانه را مغتنم بشماریم. 
  
علی جهانگیری با تأکید بر این‌که تبریز را به بهشت استارت آپ‌های ایران تبدیل می‌کنیم، عنوان کرد: همه جا می‌گویند که دولت از فناوران حمایت نمی‌کند؛ این در حالیست که بدون این‌که کسی به ما اجبار کند و یا بخشنامه‌ای وجود داشته باشد، نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی را همه ساله برگزار می‌کنیم. 
  
وی افزود: از جوانان صاحب ایده و طرح فناورانه می‌خواهم که زندگینامه کارآفرینان برتر ایران و دنیا را مطالعه کرده و ببینند آنان کار را از کجا شروع کردند، کارآفرینانی که به خود تکیه کرده و روی پای خودشان ایستاده‌اند، موفق شدند. 
  
وی با بیان این‌که هدف از نمایشگاه ربع رشیدی، نشان دادن دستاوردها نیست، گفت: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه، تجاری‌سازی فناوری است و بدین منظور فناوران و هم متقاضیان فناوری در این نمایشگاه شرکت کردند؛ همچنین از وزارت دفاع، صنایع استان، شرکت‌های فعال در بخش انرژی که به نوعی مشتریان فناوری هستند، برای بازدید از نمایشگاه دعوت شده است.  
  
مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی خاطرنشان کرد: طبق ارزیابی پژوهشکده‌ی توسعه و برنامه‌ریزی جهاد دانشگاهی، سال گذشته ۱۰ الی ۱۲ درصد طرح‌ها موفق به فروش دانش فنی و یا راه‌اندازی کسب و کار جدید شدند که موفقیت بسیار خوبی است. 
  
محمد علی سلطانی، رئیس هیئت مدیره انجمن همگن برق، الکترونیک و یارانه استان نیز در این همایش با بیان این‌که امروز ارزش استارت آ‌پ‌ها بر کسی پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: بزرگترین و پرسودترین شرکت‌های کنونی دنیا نظیر اپل، گوگل، مایکروسافت و ... کارشان را از استنآپ ها شروع کردند. 
  
دکتر وحدت، مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه الکترونیک نیز در این مراسم گفت: عملکرد منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی در بین مناطق ویژه علم و فناوری در سطح کشور بی نظیر است. 
  
وی افزود: امروزه شرکت‌های بزرگ برای برای ایجاد نوآوری در مجموعه‌ی خود از استارت آپ‌ها بهره می‌برند، این در حالیست که در گذشته بدین منظور از دانشگاه‌ها استفاده می‌شد. 
  
وی با بین این‌که از طرح‌ها و ایده‌های فناورانه حمایت می‌کنیم، گفت: سهم استارت آپ‌ها در اقتصاد کشور مناسب است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: