• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-5786-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

نماینده کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد

ضرورت حمایت دولت از تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه


نماینده کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم حایت از تجاری‌سازی طرح‌ها و محصولات فناورانه، گفت: ریسک سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها زیاد بوده که باید درابتدای کار توسط دولت حمایت شود تا فناوران بتوانند به طور خصوصی و در قالب محصول، تولیدات خود را در بازار عرضه کنند .
 
سید جواد ساداتی‌نژاد در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع‌رشیدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی اظهار کرد: برپایی نمایشگاه نوآوری و فناوری اقدام بسیارمثبتی بوده و می‌تواند نتایج اثربخشی را به‌ویژه برای جوانانی که در حوزه فناوری مشغول فعالیت هستند، در پی داشته باشد.
 
وی با اشاره به مشکلات اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی، اضافه کرد: ما به منظور ایجاد اشتغال برای این قشر باید بر روی موارد دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌هایی که در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری مستقر هستند، کار کنیم.
 
وی با تاکید بر اهمیت برپایی نمایشگاه‌های فناورانه در سطح کشور، خاطرنشان کرد: قطعاً اینگونه فضاها که منجر به عرضه‌ی محصولات دانش‌بنیان و فناورانه می‌شود، می‌تواند تاثیر بسزایی در تولید اشتغال و ثروت برای دانش‎آموختگان دانشگاهی و سایر فعالان حوزه‌ی فناوری داشته باشد.
 
ساداتی‌نژاد در پاسخ به اینکه عمده موانع موجود در حوزه‌ی تجاری‌سازی محصولات فناورانه در کشور ما چیست؟ خاطرنشان کرد: یکی از عمده مشکلات ما در این حوزه، در زمینه ی حمایت‌ها است، متاسفانه این چتر حمایتی دچار مشکل است؛ چرا که سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها دارای ریسک بالایی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: