• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-7387-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

اعلام برنامه های کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی در هفته کتاب

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی، برنامه های گسترده مراکز فرهنگی هنری کانون در هفته کتاب و کتابخوانی را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، هادی یوسف زاده با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی در فعالیت های کانون، اظهار کرد: به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کانون پرورش فکری استان در طول سال جاری بیش از 5000 جلد کتاب کودک و نوجوان  به مدارس، حوزه ها و پایگاه مقاومت بسیج در مساجد و بیمارستان ها اهدا کرده است.

وی با بیان این که در هفته فوق تمامی فعالیت های کانون با محوریت کتاب و با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان انجام می شود، افزود: معرفی و تجلیل از کودکان ونوجوانان موفق و برتر در زمینه کتابخوانی از دیگر برنامه های کانون پرورش فکری در هفته کتاب می باشد.

یوسف زاده خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره استانی میهمانی از سرزمین کتاب در تبریز، برگزاری آیین های جشن کتاب با حضور کودکان و نوجوانان به میزبانی مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری در استان و برپایی نمایشگاه استانی آثار برگزیده در زمینه طرح کشوری کتاب و کتابخوانی از دیگر برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برای هفته کتاب و کتابخوانی است.

وی هفته کتاب را فرصتی برای معرفی این فعالیت ها دانست و گفت: تمامی مراکز کانون به این مناسبت فعالیت های گسترده ای را برگزار خواهند کرد و تجلیل از مربیان و کودکان و نوجوانان موفق در زمینه ارائه ایده های برتر برای کتابخوانی پایان بخش برنامه های کانون پرورش فکری استان در این هفته است.

یوسف زاده  همچنین نشست تخصصی ادبی با حضور مربیان و اعضا و حضور دانش آموزان مدارس در مراکز کانون و برپایی کارگاه های مختلف فرهنگی هنری و ادبی با هدف معرفی کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی را از دیگر برنامه های هفته کتاب اعلام کرد.

گفتنی است، ۲۴ تا ۳۰ آبان در تقویم رسمی کشور به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: