• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-4786-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم:

آذربایجان شرقی از ظرفیت بالای علم و فناوری برخوردار است

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به ظرفیت بالای آذربایجان شرقی در زمینه علم و فناوری، گفت: 12 دانشگاه دولتی و 42 واحد علمی و کاربری و 40 پیام نور، 40 دانشگاه آزاد و 34 موسسه تحقیقاتی و شش پارک علم و فناوری با 200 هزار دانشجو در این منطقه به تولید علم می پردازند و این استان در زمینه علم و دانش ظرفیت بالایی دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، وحید احمدی در آیین افتتاحیه پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با بیان اینکه رویکرد تقویت علم و فناوری و مبنا قرار دادن آن در تمامی ابعاد جامعه، محسوس است، اظهار کرد: در حال حاضر کشورهای پیشرفته از سرمایه نامشهود (علم و فناوری) بالای 85 درصد بهره مند هستند. 
  
وی با بیان اینکه کشور ما دارای سرمایه فیزیکی و سرمایه نامشهود است، افزود:  باید از این سرمایه ها به نحو احسن درجهت توسعه کشور بهره مند شویم. 
  
وی با اشاره به اینکه براساس آمار پایگاه های بین المللی مانند تایمز، تعداد دانشگاه های برتر کشورایران  در سال 2012 در سطح بین الملل یک یا دو دانشگاه بوده است، گفت: اکنون شاهد پیشرفت این دانشگاه ها هستیم و در حال حاضر در سطح بین الملل، 18 دانشگاه برتر کشور مطرح شده است. 
  
احمدی با اشاره به پیشرفت ایران در تولید مقالات اظهار کرد: سهم ایران در تولید مقالات علمی به 2 درصد و در تولید مقالات برتر به 2.9 درصد رسیده به طوری که شاهد رشد چهار برابری تولید مقالات برتردر جهان بوده ایم. 
  
وی با بیان اینکه در کشورعلاوه بر بهره مندی از سرمایه های فیزیکی باید از سرمایه های نامشهود بهره ببریم، گفت: با توسعه مراکز علمی و دانشگاهی و پارک های علم و فناوری و تجاری سازی طرح های نو می توانیم در راه توسعه کشور گام های موثری برداریم. 

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم تاکید کرد: با برگزاری این نمایشگاه، می توان از تجارب بین المللی فناوران بهره مند شد و همکاری ها را در زمینه توسعه علم و فناوری گسترش داد و مدل علم و فناوری را سعی خواهیم کرد در سایر استان های کشور نیز پیاده سازی کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: