• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4584-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم شبستر در مجلس:

افزایش 148 درصدی مالیات غیر مستقیم در کنار رشد 3 درصدی اقتصاد قابل قبول نیست

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش 148 درصدی مالیات غیر مستقیم در کنار رشد سه درصدی اقتصاد، گفت: در هیچ کجای دنیا صنایع با این وضعیت فعالیت نمی کنند . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، معصومه آقاپور علیشاهی در جلسه هم اندیشی واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی با موضوع مالیات بر ارزش افزوده، اظهار کرد: مطالعه و بررسی طرح تغییر در نحوه پرداخت قانون مالیات بر ارزش افزوده از شش ماه پیش در کمیسیون اقتصادی شروع شده و بنا به گفته رئیس مجلس شورای اسلامی تا این طرح در صحن علنی مورد بحث و برررسی و تصویب قرار نگیرد، بودجه 97 بررسی نخواهد شد . 
  
وی با اشاره به رقم 57 هزار میلیارد تومانی بودجه در سال 96 و افزایش 148 درصدی آن افزود: کمیسیون اقصادی مجلس مصمم به پیدا کردن راهی برای محقق شدن این رقم بدون افزایش فشارها بر بدنه اقتصادی کشور است . 
  
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی همچنین به در دست بررسی بودن پنج دستورالعمل در کمیسیون اقتصادی مجلس اشاره و اظهار کرد: صندوق مکانیزه فروش، اصلاح مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح اموربانکی، اصلاح ساختار بانک مرکزی و نیز قوانین مربوط به شرکت‌های دانش بنیان جزو مواردی است که هریک در کمیته های مجزا کمیسیون اقتصادی در حال برسی هستند. 
  
آقاپور خاطرنشان کرد: طی 10 روز آینده موضوع صندوق های مکانیزه فروش به صحن علنی مجلس خواهد آمد و تمام حلقه های پرداخت مالیات بر ارزش افزوده حذف و تنها مالیات بر ارزش افزوده بر صندوق های مکانیزه متمرکز خواهد شد؛ که البته این موضوع به دلیل ایجاد کاهش منابع مالی با چالش هایی مواجه است که با پیشنهادات ارائه شده، مالیات به سمت بخش خدمات سوق داده می شود . 
  
وی عنوان کرد: در حال حاضر دولت در حال آوار برداری اقتصادی حاصل از سال‌های 89 تا92 است و انتظار نمی رود دولت بتواند بودجه ای مستقل ار نفت و یا مالیات داشته باشد .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: