• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4184-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

ماجرای سیب‌های حاشیه جاده اهر نادرست روایت شده است!

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: سیب حاشیه جاده‌ها که در رسانه‌ها و فضای مجازی به آن پرداخته شده در واقع سیب‌های بادریز و زیر درختی است که برخی جهت ارسال به کارخانجات دپو شده‌اند و مقداری نیز ضایعات طبیعی سیب است که همه ساله به جهت شرایط خاص اکولوژیکی بوجود آمده و امری طبیعی است که از جمله آفات و امراض و ضایعات طبیعی محسوب می شوند . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، کریم مهری با بیان این‌که باغداران استان سیب‌های درجه یک و با کیفیت خوب را به فروش رسانده و یا در سردخانه‌های خصوصی  ذخیره کرده‌اند، افزود: تا این لحظه به حد کافی سیب درجه یک در سردخانه‌های استان ذخیره شده است. 
  
وی اعلام کرد: 520 هزار تن سیب از 33 هزار هکتار باغات سیب استان برداشت شده است که  این میزان تولید نسبت به سال گذشته  افزایش 40 الی 50 درصدی تولید این محصول را نشان می دهد. 
  
مهری خاطرنشان کرد: از 520 هزار تن سیب برداشت شده در آذربایجان شرقی، 130 هزار تن محصول درجه یک (25 درصد)، 180 هزار تن محصول درجه دو(35 درصد)، 104 هزار تن محصول درجه سه و صنعتی (20 درصد) و 20 درصد مابقی نیز در حدود 104 هزار تن به صورت بادریز می‌باشند. 

وی ادامه داد: قیمت سیب درجه یک دربازار استان 20 هزار ریال- 18 هزار ریال، درجه دو 13 هزار- 17 هزار ریال می باشد و قیمت خرید تضمینی سیب درجه 3 طبق دستورالعمل 2889 ریال می باشد که سازمان تعاون روستایی استان نسبت به دایر نمودن مراکز خرید درشهرستان های مرند ، مراغه، اهر، میانه و شبستر اقدام کرده است ولی باتوجه به قیمت بالای سیب درجه 3 دربازار نسبت به قیمت خرید تضمینی باغداران رغبتی به فروش محصول به تعاونی روستایی را ندارند. 

وی با اشاره به سیاست‌های حمایتی دولت از صادرکننده‌های بخش کشاورزی، گفت: صادر کنندگان سیب می‌توانند در قبال یک کیلوگرم سیب درجه یک، یک کیلوگرم موز با تعرفه پنج درصد وارد کنند. 
  
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان به لزوم استفاده از فن آوری‌های جدید در کلیه مراحل تولید تا عرضه به بازار در راستای افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی تاکید کرد. 
  
وی ازتمامی اصحاب رسانه، مطبوعات، خبرگزاری‌ها، رسانه ملی و صداوسیمای استان که در انعکاس نظر کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی و در انتقال پاسخگویی و نقطه نظرات دستگاه اجرایی با رعایت انصاف و اخلاق حرفه‌ای رسانه ای تلاش و همت می‌کنند، تشکر کرد. 
  
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: