• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-3984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

40 درصد اشتغال آذربایجان شرقی را صنعت کارخانه‌ای پوشش می‌‍‌دهد

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که 40 درصد اشتغال آذربایجان شرقی را صنعت کارخانه‌ای پوشش می‌‍‌دهد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، عیسی منصوری در نشست مشترک اعضای کارگروه اشتغال، تشکل‌های کارفرمایی و خیریان بهزیستی با تاکید بر این‌که آذربایجان شرقی جزو استان‌های پیش رو بوده است، اظهار کرد: امیدواریم که در این استان گام‌های جدیدی را برداریم و به دنبال آن شاهد رشد اقتصادی در منطقه و کشور باشیم. 
  
وی در ادامه افزایش مهاجرت از روستا به شهر را از عوامل اثر گذار در اقتصاد دانست و گفت: سرمایه‌گذاری در صنعت تبدیلی کشاورزی، فرصت‌های شغلی و بهره‌وری را افزایش می‌دهد و از طرفی صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی برای منطقه سود آور است. 
  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، نیز در این نشست با اشاره به این‌که آذربایجان شرقی دارای تعداد متعددی از واحدهای صنعتی است، گفت: 17 ناحیه صنعتی، 36 شهرک صنعتی و یک شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی در استان وجود دارد. 
  
میر احد حسینی در بخشی دیگر از سخنان خود اعلام کرد: 680 هزار کارگر مشمول قانون کار بوده و پنج هزار تعاونی نیز در استان وجود دارد که در واقع 48 درصد جمعیت استان عضو تعاونی‌ها هستند. 
  
وی در خصوص وضعیت اشتغال استان، بیان کرد: از تسهیلات رفع موانع تولید، مشاغل خانگی، اعتبارات حمایتی کمیته امداد، بهزیستی، بسیج سازندگی و جهاد کشاورزی در مجموع 38 هزار شغل ایجاد شده است. 
  
حسینی با اشاره به آخرین سرشماری نفوس استان، یاد آور شد: آذربایجان شرقی دارای  سه میلیون و 900 هزار نفر جمعیت است و یک میلیون و 187 هزار و 311 نفر آن شاغل و 144 هزار و 396 نفر آن بیکار هستند. 
  
وی تاکید کرد: در بخش روابط کار، 16 هزار پرونده در مراجع حل اختلاف بررسی و رسیدگی می‌شود که 49 درصد پرونده‌ها به صورت سازشی حل و فصل می‌شوند. 
  
وی هم‌چنین از وجود 562 کمیته ایمنی حفاظت یهداشت، 430 تشکل کارگری و 90 تشکل کارفرمایی و 54 مرکز کاریابی مجوزدار در استان خبر داد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: