• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-3784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

سالانه 20 هزار نفر در آذربایجان شرقی وارد بازار کار می‌شوند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که سالانه 20 هزار نفر در آذربایجان شرقی وارد بازارکار می‌شوند و معتقدم که این استان ظرفیت افزایش دوبرابری این آمار را دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی ربیعی در نشست مشترک اعضای کارگروه اشتغال، تشکل‌های کارفرمایی با بیان این‌که وزارت کار ارتباط نزدیک و ملموسی با مردم جامعه دارد، گفت: برای حل مشکلات جامعه باید راهکار عملی ارائه شود و مشارکت نزدیک و رو در رو با مردم از ضروریات است.

وی در خصوص وضعیت اشتغال در کشور، یاد آور شد: پیشی گرفتن تقاضای کار بر عرضه‌ی نیروی کار از جمله مواردی است که در کشور نیاز به بررسی دارد و باید توجه داشت که روحیات و تفکرات نیروی کار دهه شصتی با دوره‌های قبل‌تر از آن تفاوت دارد و در کل نیاز به ساختارهای مدونی داریم تا بتوانیم مسائل موجود در جامعه را حل کنیم. 

وی تاکید کرد: برای افزایش سهم اشتغال نباید به آب و خاک فشار آورد و تصمیم‌گیری درست برای ایجاد اشتغال باید مورد توجه قرار گیرد.

ربیعی با اشاره به این‌که نسبت به ظرفیت اقتصادی ایران تاکنون خوب عمل شده است، افزود: در این موضوع ما کم‌کاری نکرده‌ایم و با تمام تلاش از ظرفیت‌های کشور استفاده می‌کنیم و البته در این مسیر باید همه‌ امکانات و ابزارهایمان را در اختیار اشتغال بگذاریم تا شاهد تثبیت شغل و ایجاد شغل جدید باشیم.

وی در خصوص برنامه‌های وزارت کار برای بی‌سوادان استان، گفت: برای آموزش نیروی بی‌سواد کمتر از 50 سال در استان هم برنامه‌ای داریم و در این مسیر آموزش فنی و حرفه‌ای نیز می‌تواند کمک رسان باشد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به این‌که سن بازنشستگی امروزه به 45 سال رسیده است، بیان کرد: متاسفانه به سمت بدهی‌های انباشته در صندوق‌ها حرکت کرده‌ایم و این موضوع نیاز به بررسی دارد. 

ربیعی در ادامه اعلام کرد که در پنج ماهه‌ی اول سال، هشت هزار و 700 بیمه شده‌ی جدید ثیت شده است و هم‌چنین طی چهارسال گذشته معادل 15 سال قبل ساخت‌‌وساز در کشور داشته‌ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: