• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-3486-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

در رتبه‌بندی جهانی نظام «یورَپ»؛

دانشگاه تبریز به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور معرفی شد

بر اساس نظام رتبه‌بندی یورَپ که دانشگاه‌ها را بر پایه عملکرد علمی رتبه‌بندی می‌کند، دانشگاه تبریز به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور معرفی شده است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی،  در این رتبه‌بندی جهانی نام ۲۲ موسسه ایرانی در میان ۲۵۰۰ موسسه برتر جهان معرفی شده که از این میان دانشگاه تبریز مقام چهارم را پس از دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس و مشهد را بدست آورده است. 
  
همین گزارش حاکی است، این دانشگاه همچنین در میان دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رتبه هشتم و در بین کل دانشگاه‌های وزارت‌های علوم و بهداشت هم مقام نهم را به خود اختصاص داده است. 
  
خاطرنشان می‌شود: دانشگاه تبریز در رتبه‌بندی جهانی نظام «یورَپ» در کل با کسب 307.59 امتیاز رتبه ۷۷۲ دنیا را بدست آورده است. 
  
اضافه می‌نماید: «یورپ» از نظام‌های رتبه‌بندی جهانی برپایه عملکرد علمی است که موسسه‌های جهان تراز را شناسایی و جایگاه آن‌ها را نسبت به یکدیگر ارزیابی می‌کند. شمار مقاله‌ها، شمار استنادها، شمار کل انتشارات، بهره‌وری علمی، تأثیر پژوهشی، و همکاری جهانی ۶ سنجه کلیدی نظام «یورَپ» برای ارزیابی موسسه‌های آموزش عالی اعلام شده است. 
  
یادآور می‌شود: دانشگاه تبریز در حال حاضر با داشتن ۲۱ دانشکده، نزدیک ۸۰۰ نفر هیات علمی، بیش از ۲۴ هزار دانشجو و چندین مرکز تحقیقاتی و قطب علمی به عنوان یکی از دانشگاه برتر و سطح یک تراز بین‌المللی کشور مطرح است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: