• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 968-2590-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

نماینده اهر و هریس: متقاضیان بومی، در اولویت جذب معادن و کارخانجات منطقه قرار گیرند


نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: باید متقاضیان بومی برای جذب در معادن و کارخانجات منطقه در اولویت باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بیت اله عبدالهی در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان اهر اظهار کرد: معادن کلید حل مشکلات اقتصادی در منطقه است و جذب نیرو در معادن این شهرستان باید در مرحله اول به متقاضیان بومی تعلق یابد و اشتغال بیکاران این منطقه فراهم شود. 

وی با اشاره به وجود معادن غنی مس و طلا در شهرستان اهر، خواستار تشکیل کمیته‌ای برای سامان بخشیدن به جذب بیکاران برای اشتغال در این شهرستان شد. 

عبدالهی، معدن مس انجرد را یکی از غنی‌ترین معادن مس در استان برشمرد و افزود: با پیگیری‌های مستمر و حل مشکلات آن، خوشبختانه این معدن در حال حاضر آماده فعالیت بوده و تنها مشکل آن حل مسئله آب آن می باشد.

وی یکی از اساسی ترین و مهمترین مشکلات شهرستان اهر را بیکاری و عدم اشتغال جوانان برشمرد و افزود: در بحث بیکاری و اشتغال باید فکری اساسی کرد و ایجاد کارخانه‌های زودبازده و اتمام پروژه های مهمی چون کارخانه مس انجرد، آهک هیدراته و معدن طلای زگلیگ می‌تواند بسیاری از مشکلات بیکاری این شهرستان را از بین ببرد. 

عبدالهی همچنین به مشکل کم آبی در شهرستان‌های اهر و هریس نیز اشاره کرد و افزود: باید در این خصوص سدهای معیشتی کوچک در دامنه کوه‌ها ایجاد شود تا حدأقل آب مورد نیاز کشاورزان و باغداران تهیه شود. 

وی با اشاره به مشکل بهداشت و درمان اهر و هریس، افزود: بهداشت و درمان در کل کشور مشکلات خود را دارد و امیدواریم با برنامه‌ریزی و اقدامات عملی بتوانیم به رفع مشکلات بهداشت و درمان این شهرستان کمک کنیم. 

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس از برخی مسئولان ادارات نیز گلایه‌ای کرد و گفت: مسئولین ادارات نباید با سنگ اندازی و موانع تراشی موجبات منع حضور سرمایه گذاران در منطقه شوند. بلکه باید تسهیل کننده‌ی امور باشند.

وی افزود: منطقه ما نیاز به جذب سرمایه گذاران بیشتر دارد و نباید در مقابل این سرمایه گذاران موانع ایجاد کنیم؛ چرا که برای آینده نیاز به سرمایه گذاری در بخش‌های راه، معدن، تجارت و ... داریم و این بخش خصوصی است که می‌تواند نیاز منطقه را فراهم کند. 

وی درپایان از ساخت خانه امید با هزینه بیش از یک میلیارد و نیم، ایجاد مراکز حرفه آموزی بهزیستی، ایجاد اورژانس اجتماعی در اهر و هریس، اکتشاف معدن طلا، آغاز عملیات اجرایی پروژه آهک هیدراته و تحویل بیش از 30 کیلومتر از آسفالت جاده اهر – تبریز خبر داد. 
  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: