• شنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 968-2090-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

اعزام بیش از 40 نفر از دانشجویان واحد اهر به کربلای معلی


به همت دفتر فرهنگ اسلامی و بسیج دانشجویی 40 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر جهت حضور در مراسم معنوی پیاده روی اربعین حسینی(ع) با نام " کاروان زائران حسینی" عازم کربلای معلی شدند. 
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی،  مسئول ستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر  در مراسم اعزام این دانشجویان پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی را اجتماع باشکوه جهان تشیع در میثاق مجدد با فرهنگ عاشورا و امام حسین(ع) ذکر کرد و این اجتماع را نشان وحدت و همدلی مسلمانان برشمرد. 
 
حجت الاسلام لطیف ذاکر ضمن قدردانی از همکاری و همراهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر با برنامه های فرهنگی و معنوی گفت: امسال بیش از 40 نفر از دانشجویان این واحد در این اجتماع حسینی و حماسه بزرگ اربعین حضور خواهند داشت. 
 
وی گفت: حرکت کاروان زائران حسینی با ندای لبیک یا حسین(ع) آغاز شد و این کاروان به مدت سه شب در نجف و سه روز در کربلای معلی اسکان دارند و مسافت پیاده روی حدودا 400 کیلومتر از نجف تا کربلا است که تقریبا 9 روز به طول خواهد کشید.   
 
وی از اهداف مهم اعزام کاروان زائران حسینی دانشجویی را به پیاده‌روی اربعین،  زمینه سازی برای رشد معنوی و آشنایی با فرهنگ‌های مختلف و تجربه اندوزی جوانان و دانشجویان در این سفر دانست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: