• شنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-3285-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان بسیج اساتید آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با ایسنا:

«افشای قضیه ایران گیت و سفر مک فارلین به ایران» از مناسبت‌های مغفول 13 آبان است


رئیس سازمان بسیج اساتید آذربایجان شرقی گفت: در کنار مناسبت‌های معروف 13 آبان، واقعه 13 آبان 1365 "افشای قضیه ایران گیت و سفر مک فارلین به ایران" و رسوایی آمریکا متاسفانه مغفول واقع شده که باید مجموعه‌های فرهنگی و علمی از کنار این قضیه به آسانی رد نشده و بیشتر به این قضیه پرداخت کنند.
 
 
حسین جدیری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، با اشاره به اهمیت رویدادهای 13 آبان، اظهار کرد: در سال 43 و در اوج اعتراضات حضرت امام(ره) به رژیم طاغوت، عمال پهلوی با تبعید حضرت امام (ره) عمق دین ستیزی خود را نشان دادند.
 
 
وی اضافه کرد: امام راحل در آن زمان مطرح کرده بودند که "ارتش من در قنداق‌ها هستند(دانش‌آموزان و دانشجویان 13 آبان)"؛ اینگونه بود که در 13 آبان سال 57، جمعی از دانش‌آموزان به پاخواسته و به دست دژخیمان پهلوی که سقوط و اضمحلال خود را نزدیک می‌دیدند به خاک و خون کشیده شدند.
 
 
وی ادامه داد: این جنایت هولناک رژیم سفاک شاه، آتش خشم مردم حق جوی ایران را شعله ورتر کرده و نشان داد که قشر جوان و تحصیل کرده، آرمان‌های امام(ره) را بهتر درمی‌یابند و همین‌ها بودند که در دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس نیز برسر آرمان‌های خود ایستاده و فدایی ولایت شدند.
 
 
جدیری با تاکید بر اینکه قله اوج مناسبات 13 آبان، در سال 58 و باتسخیر لانه جاسوسی آمریکا پدیدار شد، افزود: امام خمینی(ره) این واقعه را "انقلاب دوم" یاد کردند، واقعه‌ای که امروزه توجه بدان شاید برای بسیاری از مسئولان و انقلابیون قدیمی ضروری و واجب است.
 
 
وی با بیان اینکه انقلابی‌گری، شاه کلید حل مشکلات، در ادوار مختلف ایران اسلامی بوده است، افزود: هر کجا که انقلابی عمل کرده‌ایم، نتیجه را نیز به دست آورده‌ایم؛ امروز با توجه به شرایط منطقه و جهان و حتی با دیدی درونگرا، نیازمند دیدگاه انقلابی و عملکرد انقلابی هستیم.
 
 
 وی با اشاره به تسخیر لانه‌ی جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام(ره)، بیان کرد: در سال 58 دانشجویان عزیز خوش درخشیدند و انقلاب دوم را رقم زدند؛ امروزه نیز نقش دانشجویان آگاه، بصیر و روشن ضمیر در این برهه از تاریخ که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب «در یک پیچ بزرگ تاریخی هستیم» غیر قابل انکار و بی‌بدیل است.
 
 
جدیری خاطرنشان کرد: 13 آبان روز رسوایی و افشای توطئه‌های آمریکا و دست‌نشانده‌های آن و همچنین سیاست‌های استعماری و خوی استکباری ایالات متحده است که خوشبختانه این موضوع اخیرا، پررنگ‌تر از سال‌های قبل در اذهان ملت ایران اسلامی تداعی شده است.
 
 
جدیری گفت: با بلاهت‌ها و بیانات سخیف رئیس جمهور آمریکا در دو سه هفته اخیر مشخص می‌شود که کینه‌توزی‌ها و عداوت‌ها ریشه در فرهنگ و سیاست آنان دارد و ربطی به اشخاص و "رئیس جمهور وقت" ندارد.
 
 
وی اضافه کرد: تمامی دولت‌های آمریکا یک استراتژی را با چندین سلیقه‌ی به ظاهر گوناگون، گاهی با چماق، گاهی با هویج و یا با دستکش مخملین برروی دست چدنی به اجرا می‌گذارند و باید همانطور که آحاد مردم به این مسئله واقفند، برخی سیاسیون هم آن را باور کنند.
 
 
رئیس سازمان بسیج اساتید استان با اشاره به ضرورت حضور مردم در راهپیمایی13 آبان نیز افزود: مردم ایران خاطره خوشی از ایالات متحده ندارند، چرا که همواره نام ایالات متحده هم‌ردیف جرم و جنایت بوده است.
 
 
وی بیان کرد: کودتای آمریکایی 28 مرداد 32، 16 آذر 32، قتل و کشتار انقلابیون در ایام پیروزی انقلاب اسلامی، تحریک ایادی داخلی آمریکا در بحث‌های قومیتی خلق مسلمان تبریز، خلق عرب، خلق کرد، خلق ترکمن، خلق بلوچ و... طراحی کودتای آمریکایی نوژه، جنگ تحمیلی هشت ساله، اسقاط هواپیمای مسافربری، تحریم‌های اقتصادی فلج کننده، طراحی قطعنامه‌های تحریم موسسات، شرکت‌ها و اتباع ایرانی، فشار برای دست برداشتن نظام مقدس جمهوزی اسلامی از فناوری‌های هسته‌ای و هوافضا و... طراحی و دخالت مستقیم در برنامه انقلاب‌های رنگین و مشخصا فتنه 88 و دخالت در منطقه غرب آسیا و... عداوت و خباثت دولت‌ها و سیاست‌مداران آمریکایی را اثبات می‌کند.
 
 
وی تاکید کرد: اعلام انزجار و مخالفت با سیاست‌های آمریکا در راهپیمایی‌های روز قدس، 22 بهمن و 13 آبان ضرورتی انکارناپذیر بوده و به عنایت خداوند مردم ایران به خوبی از عهده این مهم برآمده‌اند.
 
 
جدیری با اشاره به پیام راهپیمایی 13 آبان تشریح کرد: این راهپیمایی بیان می‌کند که دوران قلدری و به تعبیر رهبر معظم انقلاب «دوران بزن در رو به سر آمده» و آمریکا، همدستانش و نوچه‌های منطقه‌ای‌اش، باید ایران مقتدر را به عنوان یک واقعیت ملموس و انکارناپذیر قبول کنند.
 
 
وی گفت: حقیقت جویان عالم باید به این باور برسند که می‌توان به شرق و غرب و دیگران وابسته نبود و گفتمان جدیدی را مطرح کرد؛ امروز جهان تشنه و طالب فرهنگ و گفتمان مبتنی بر منطق و حقانیت است؛ یکی از پیام‌های مهم و امید بخش راهپیمایی 13 آبان این است که همه بدانند که مردم ایران، پای اعتقادات و آرمان‌ها و بیعت خود با امام راحل و امام حاضر عظیم الشان انقلاب هستند و تا پای جان بر این شعار که "آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند" ایستاده‌اند.
 
 
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران ثمره خون دل خوردن شیعیان در 1400 سال گذشته است که نهال نوپای آن با خون صد هزار شهید گلگون کفن و ایثارگری رزمندگان، آزادگان سرافراز و جانبازان صبور از گزند حوادث و طوفان‌های بنیان‌کن، حراست و حافظت شده و امروز چون سروی استوار در بوستان ولایت قد برافراشته است که هر از چند گاهی، خون بیضایی‌ها،  فخیمی‌ها، جوانی‌ها و حججی‌ها، شاخ و برگ آن را طراوتی نو می‌بخشد.
 
 
وی گفت: باید توطئه‌ها و سناریوهای دشمن را بازشناسی کرد و نگاه به درون مرزها را عمق بخشید؛ باید راه‌های نفوذ را سد کرده و جریان‌های اصیل انقلابی را که در راستای امنیت و آسایش و عزت ایران و ایرانی حرکت می‌کنند، تقویت کرد؛ باید چشم بر دست اشاره رهبر نستوه و بصیر داشت.
 
 
رئیس سازمان بسیج اساتید استان افزود: پی‌ریزی تمدن اسلامی در آینده‌ای نه چندان دور، جوانانی عالم، آگاه، نکته‌سنج و نکته‌بین می‌طلبد که از مسائل پیرامون، منطقه‌ای و جهانی درک و فهم صحیح داشته باشند؛ جنبش‌های دانشجویی با مشخصات استکبارستیزی، آرمان‌خواهی، عدالت‌طلبی، مطالبه‌گری، روحیه جهادی و انقلابی با عملکرد واقعی، بهترین محل برای پرورش این چنین جوانانی است و دانشگاه اسلامی نیز باید این چنین باشد.
 
 
وی گفت: در عصر ظهور نه خبری از استکبار، مستکبر، استعمار، مستعمره، اسرائیل، آمریکا، داعش و تکفیری خواهد بود و نه خبری از بوم‌های بزک کرده و نقاشی شده فتنه‌گری آنان؛ و قطعا افشاگران آن عرصه، جوانانی خواهند بود که با نگاه به تاریخ درخشان گذشته، نسل انقلاب و دفاع مقدس، صحنه‌های عبرت‌آموز را به خوبی در ذهن خود ثبت و تحلیل و بررسی کرده باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: