• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-4487-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

مسئول امور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌شرقی:

هدف اصلی اهل بیت(ع) «امر به معروف و نهی از منکر» بوده است


مسئول امور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌شرقی گفت: هدف عمده‌ی اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) در راستای "امر به معروف و نهی از منکر" مردم بوده است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، نسرین پیرسمساری در حاشیه بازدید از نهمین نمایشگاه مطبوعات استان، با حضور در غرفه‌ی ایسنا، اظهار کرد: "واجب فراموش‌شده" یکی از واجبات دهگانه شرعی ماست که متاسفانه می‌بینیم به دست فراموشی سپرده می شود، نه یک نهاد بلکه تمامی مراکز فرهنگ، دانشگاه‌ها، اساتید، معلمان، خانواده، رسانه‌ها و ... در این راستا تکلیف داشته و باید کمر همت ببندند.
 
وی با تاکید بر اینکه اهل‌بیت(ع) همگی در راه امر به معروف و نهی از منکر قدم برداشته‌اند، افزود: اگر با نهضت حسینی و فرهنگ اهل‌بیت(ع) مانوس هستیم، باید همواره توجه داشته باشیم که عمده اهداف این معصومان در راستای "امر به معروف و نهی از منکر" بوده است.
 
وی با اشاره به جمله‌ای از آیت‌الله حسن‌زاده آملی در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر، ادامه داد: طبق فرمایش این عالم ربانی، اگر بخواهیم در جامعه امر به معروف و نهی از منکر کنیم باید آرام، همانند آینه باشد؛ اگر اینگونه با ظرافت و آرامی امر به معروف و نهی از منکر را جاری کنیم، این فرهنگ در جامعه نهادینه می‌شود.
 
مسئول امور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تاکید کرد: حفظ حجاب بخشی از امر به معروف و یک هزارم مسائلی است که به امر به معروف و نهی از منکر مروبط می‌شود؛ ما باید در جامعه افراد را به تمامی موارد خوب و صلاح امر کرده و از تمامی منکرات و مواردی که برای جامعه آسیب‌زاست، نهی کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: