• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-5714-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز و حومه:

فاز اول قطار شهری تبریز تا پایان سال ۹۷ تکمیل می‌شود

مدیر عامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز و حومه گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۷، فاز اول قطار شهری تبریز تکمیل شود. 


یعقوب وحید کیا در حاشیه بازدید از نهمین نمایشگاه مطبوعات استان، با حضور در غرفه ایسنا، با بیان اینکه اقدامات اجرایی قطار شهری تبریز از سال ۸۲ آغاز شده است، اظهار کرد: طی ۱۴سال فاز اول، دوم و ۱۸ ایستگاه متروی تبریز به بهره برداری رسیده و اقدامات فاز سوم آن نیز به طول  ۱۸ کیلومتر در حال اجرا بوده و پیش بینی می شود در اواخر سال ۹۷ به بهره برداری برسد. 


وی با بیان اینکه مجموع اعتبارات قطار شهری تبریز برای اجرای فاز اول و بخشی از فاز دوم حدود دو هزار میلیارد تومان برآورد شده است، افزود: حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل فاز اول قطار شهری نیاز است و شهرداری و دولت برای تامین اعتبارات مترو تعهد کرده اند و در سنوات اخیر شهرداری تبریز در تزریق اعتبارات نسبت به دولت پیشی گرفته است. 


مدیر عامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز و حومه ادامه داد: انتظار داریم دولت در راستای تامین بودجه قطار شهری تبریز به تعهدات خود عمل کند و در سال ۹۷، اعتبار مترو را در ردیف بودجه قرار دهد. 

وی بیان کرد: طی تلاش های شبانه روزی تا پایان سال ۹۷،  فاز اول مترو تکمیل می شود تا شهروندان بتوانند در تبریز ۲۰۱۸ از خدمات حمل و نقل پاک و ایمن مترو برخوردار شوند. 

وحید کیا با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ قطار شهری با ۶۰ واگن در شهر مستقر هستند، اظهار کرد: برخی ایستگاه های مترو هنوز تکمیل نشده و از نظر مشکلات پله برقی و آسانسور ناقص باقی مانده است که طی روزهای آتی تکمیل می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: