• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-1085-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

نماینده اهر و هریس در مجلس در بازدید از غرفه ایسنا:

هریس با مشکل تأمین آب شرب و کشاورزی مواجه است


نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که شهرستان هریس در بخش آب شرب و کشاورزی با کمبود آب مواجه بوده است، افزود: هریس یکی از نقاط کم آب آذربایجان شرقی به شمار می‌رود و ما در این زمینه با مشکل کم آبی مواجه هستیم. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بیت الله عبداللهی در حاشیه بازدید از نهمین نمایشگاه مطبوعات استان، با حضور در غرفه ایسنا، با اشاره به این‌که عمده مشکلات شهرستان اهر مربوط به مسائل اقتصادی است، افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از جوانان این شهرستان بیکار بوده و برای رفع این مشکل به دنبال جذب سرمایه‌گذار خارجی هستیم. 
  
وی در ادامه با بیان این‌که ظرفیت سد ستارخان شهرستان اهر بیش از 100 میلیون متر مکعب است، افزود: امسال حدود 50 میلیون متر مکعب آب به این سد انتقال یافته و حدود 35 میلیون متر مکعب، آب شهرستان را تامین کرده است. همچنین شهرستان اهر دارای سدهای کجرورد و سد ایثار است. 
  
عبداللهی با بیان این‌که اجرای پروژه بزرگراه تبریز- اهر جزو ضروریات این شهرستان محسوب می‌شود، افزود: پیش بینی می‌شود سال 97 بزرگراه تبریز- اهر به بهره‌برداری برسد و ما به جد پیگیر تأمین بودجه‌ی این پروژه هستیم و امیدوارم بزرگراه تبریز - اهر  در سال 97 مصادف با هفته‌ی دولت افتتاح شود. 
  
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که امسال استقابل گسترده‌ای از نمایشگاه کتاب به عمل آمده است، اظهار کرد: طبق شنیده‌ها چند سال اخیر نمایشگاه مطبوعات در تبریز برگزار نمی‌شد و در حال حاضر برگزاری نمایشگاه مطبوعات کنار نمایشگاه کتاب قابل تقدیر است. 
  
وی با اشاره به استقبال گسترده مردم از نمایشگاه مطبوعات و کتاب، گفت: باید از این استقبال و بازدیدهای گسترده خوشحال باشیم؛ چرا که برگزاری این نمایشگاه ها فرصتی مناسب برای بیان فرهنگ و هنر تاریخی و ارزشمند آذربایجان است. 
  
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: