• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-985-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

علیرضا بیگی در غرفه‌ی ایسنا:

می‌خواهیم در مورد یک ادعا روشنگری کنیم

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با اشاره به ماجرای مناظره‌ی خود با دکتر پزشکیان، گفت: می خواهیم در مورد این ادعا که «وزیر راه به تعهدات و تکالیف خود عمل کرده است» روشنگری کنیم. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، احمد علیرضا بیگی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات استان با حضور در غرفه‌ی ایسنا، در مورد مناظره‌ی خود با دکتر پزشکیان اظهار کرد: این مناظره لغو نشد، بنده در مناظره حاضر شدم و دکتر پزشکیان نیز در مناظره حاضر شد، اما جناب دکتر گفتند که امام جمعه‌ی تبریز از ایشان درخواست کرده تا مناظره انجام نگیرد، بنده به ایشان گفتم که شب گذشته حوالی ساعت 9 و 30 در جلسه‌ای حضور داشتیم که حجت‌الاسلام آل‌هاشم و خود شماهم حضور داشتید و امام جمعه تبریز از ما درخواست داشتند که اخلاق را مراعات کرده و ما نیز متعهد شدیم که بر مدار اخلاق این مناظره را اداره کنیم . 
  
وی با بیان اینکه موضوع مناظره سیاسی نبود و صرفا مباحث کارشناسی و بر مبنای اعداد، ارقام و موارد ملموس بود، گفت: بنده به عنوان نماینده مردم وظیفه‌ی مطالبه‌گری داشته و مردم به بنده رای داده‌اند تا نماینده‌شان باشم ! 
  
علیرضا بیگی خاطرنشان کرد: دیروز در مقام اجرایی بودم و امروز مردم مرا انتخاب کرده‌اند تا وکیل مردم باشم؛ بنده باید مطالبات مردم را از دولت درخواست و پیگیری کنم، وقتی که دولت در مقام درخواست عاجز بوده و در رفتارشان تناقض دیده می‌شود و مطلبی که رییس سازمان برنامه گفته با موضوعی که وزیر راه و شهرسازی در جلسه نمایندگان اعلام می‌کند تناقض دارد، بنده باید به عنوان نماینده مردم در این راستا درخواست پاسخ‌گویی کنم یا خیر ! 
  
وی یادآور شد: رییس سازمان برنامه در صحن علنی مجلس گفته بود که به نمایندگان آذربایجان قول داده‌ بودم که 127 درصد اعتبارات مربوط به پروژه‌ی راه آهن را تخصیص دهم که این کار را انجام داده‌ام!، اما دو روز بعد از آن وزیر راه و شهرسازی در مجلس حاضر شده و می‌گوید که چنین چیزی وجود ندارد و من نتوانستم کاری در این رابطه انجام دهم، از این‌رو نه خبری از آزادراه بازرگان بوده و نه از پروژه‌ی راه‌آهن و  راه سهند خبری است. 

علیرضا بیگی در این خصوص تاکید کرد: پس حق من است که از وزیر در این رابطه سوال کنم! وقتی که وزیر برای سوالات پاسخی پیدا نمی‌کند، پسندیده نیست که یکی از نمایندگان صاحب احترام، در دفاع از صحبت‌های وزیر بگوید که "قبول داریم شما در این چهار سال خیلی زحمت کشیده‌اید و این میزان زحمات در این چهار سال به مراتب بیشتر از هشت سال دولت قبل است!". 
  
علیرضا بیگی یادآور شد: بخشی از کارهایی که در دولت دهم انجام شده توسط بنده بوده و قطعا در این راستا باید بنده از خود دفاع کنم و اعلام کنم که این موارد را در پست اجرایی انجام داده‌ام، مگر می‌شود تونل شیبلی، آزادراه پیامبراعظم، پل میانگذر دریاچه ارومیه، آزادراه شبستر و... را کتمان کرد. 
  
وی بیان کرد: بی‌انصافی است که به واسطه‌ی تعلقات سیاسی کارهای انجام شده را نادیده گرفت و بی‌احترامی کرد، چرا باید در راستای فوت 50 تن از هموطنانمان در فاجعه قطار تبریز-مشهد خونخواهی نکنیم و صرفا به خاطر اینکه از فلان جناج هستیم سکوت کنیم! پس تعهد ما نسبت به مردم کجا رفته و چگونه باید به چشم مردم نگاه کنیم؛ در صورت سکوت در این رابطه، آیا فردا مردم دوباره به ما رای خواهند داد! یا خواهند گفت که شرم کنید، زمانی که لازم بود روی حق مردم پافشاری کنید به مسایل سیاسی چسبیده بودید ! 
  
وی در پاسخ به اینکه در شرایط کنونی و با توجه به یاوه‌گویی‌های ترامپ آیا بهتر نبود که همدلی نمایندگان حفظ شود، تاکید کرد: ما می خواهیم روشنگری کنیم در مقابل یک ادعا! ادعایی که بیان می‌کند «وزیر راه و شهرسازی به تعهدات و تکالیف خود عمل کرده است»؛ آیا در این رابطه راضی هستید که بنده خود را فریب بدهم و خود را راضی کنم و بگویم که این حرف ها درست است؟ و آیا بنده در مقابل این حرف‌ها به شعور خود توهین کنم! و اجازه دهم که یک نفر در مقابل من دروغ بگوید!  
  
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در مورد اهمیت برپایی نمایشگاه کتاب نیز بیان کرد: نمایشگاه کتاب تبریز حرکت مبارکی بوده و کسانی که دست اندر کار نشر و فعالیت‌های رسانه‌ای هستند، پیشرفت ها و ظرفیت های خود را در این نمایشگاه به نمایش می‌گذارند و اگر نشر و رسانه بتوانند در مدار منفعت، آگاهی و تعالی مردم قدم بردارند حتما مورد استقابل مردم قرار خواهند گرفت. 
  
وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک الگو در منطقه مطرح است، ادامه داد: خوشبختانه در پرتوی انقلاب اسلامی ایران نقش مردم در اداره کشور و نقش رسانه‌ها در فراهم کردن آگاهی و بصیرت برای مردم وجود داشته و قطعا علی‌رغم پیشرفت‌های موجود، بعد از این نیز شاهد پیشرفت‌های فراوانی در حوزه نشر و کتاب خواهیم بود. 
  
وی در خصوص وضعیت حجاب و عفاف پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز نیز خاطرنشان کرد: این موارد ارزش‌های جامعه ما بوده و حتی فارغ از تقیدات دینی که جزو وظایف همگان است، رعایت قوانین جاری کشور باید توسط آحاد جامعه مورد توجه قرار گیرد، البته متاسفانه شاهد اینگونه ناهنجاری‌ها هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: