• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-1384-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

تحویل کارخانه بلبرینگ سازی ایران به هیأت حمایت از صنایع

ریاحی: تعرفه واردات بلبرینگ باید افزایش یابد

رییس هیات حمایت از صنایع گفت: تعرفه واردات بلبرینگ باید افزایش یابد تا جلوی واردات بی رویه‌ی بلبرینگ گرفته شود. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بهروز ریاحی در آیین تحویل کارخانه بلبرینگ سازی ایران به هیأت حمایت از صنایع، اظهار کرد: کارخانه بلبرینگ‌سازی یکی از معتبرترین برندهای ایران است که متأسفانه در سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌ها و رکود اقتصادی حاکم در جامعه، این واحد صنعتی با مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده و با بحران‌های تولید مواجه شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته از محل تسهیلات رونق تولید، معادل ۲۴ هزار میلیارد تومان برای ۱۷ هزار واحد تولیدی تسهیلات اعطا شده است که این رقم در سال جاری به ۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به وجود ۷۲ هزار واحد تولیدی در کشور، عنوان کرد: بنا به پیشنهاد وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قرار شد کارخانه بلبرینگ سازی ایران تحت پوشش هیأت حمایت از صنایع قرار گیرد.

رئیس هیأت حمایت از صنایع توضیح داد: به محض اینکه استاندار، وزیر صنعت، معدن و تجارت و یا وزیر کار وضعیت یک کارخانه را بحرانی اعلام کنند، باید هیأت حمایت از صنایع ضمن بررسی مکشلات فنی، حقوقی و مالی کارخانه در جهت رفع مشکلات گام بردارد.

ریاحی با بیان اینکه ضعف مدیریتی منجر به بحرانی شدن کارخانه بلبرینگ سازی شده است، ادامه داد: این کارخانه به افرادی واگذار شده بود که هیچ‌گونه آشنایی از این صنعت و نحوه مدیریت آن نداشتند.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ورود قطعات چینی به خط تولید کارخانه بلبرینگ سازی، منجر شد برند و اعتماد مشتریان این کارخانه از بین رود.

وی اضافه کرد: نقدینگی که به این مجموعه تزریق شده بود که به دلیل ضعف مدیریت استفاده صحیحی از منابع انجام نگرفت که این عامل در بحرانی شدن وضیعت کارخانه بلبرینگ سازی نقش اساسی داشت.

وی با بیان اینکه کارخانه بلبرینگ سازی به سازمان های امور مالیاتی، تامین اجتماعی و بانک ها حدود ۸۹ میلیون بدهکار است، افزود: مقرر شده برای خارج کردن این کارخانه از وضعیت بحرانی، از دولت تقاضای تسهیلات کنیم تا بدهی این سازمان ها و کارکنان را در اولین مرحله بدهیم.

ریاحی با اشاره به لزوم زنده نگه داشتن خط تولید کارخانه بلبرینگ سازی، خاطرنشان کرد: ضروری است ضمن تولید محصولات استاندارد و بازسازی و نوسازی  ماشین آلات این کارخانه، جلوی واردات بلبرینگ از سایر کشور ها گرفته شود.

اعضای هیات حمایت از صنایع کشور با حضور در کارخانه بلبرینگ سازی تبریز، مدیریت این کارخانه را بر عهده گرفته و اعضای هیأت اجرایی را معرفی کردند.

صمد حسن زاده، عبدالرحمن ارشدی، حسین نجاتی و میراحد حسینی به عنوان اعضای هیأت اجرایی کارخانه بلبرینگ‌سازی تبریز معرفی شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: